Cestování Covid-19

Návrat do ČR je aktuálně možný bez omezení z některých zemí. Je třeba rozlišovat státy, odkud je možný návrat bez testu a zároveň lze cestovat i tam a státy, ze kterých se sice můžeme bez omezení vrátit, ale pro turistické účely do nich nemůžeme cestovat.

Státy bez omezení obousměrně (lze cestovat turisticky tam, vrátit se bez testu zpět): Andorra, Belgie, Bulharsko, Černá Hora, Dánsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Monako, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovensko, Srbsko, Španělsko, Švýcarsko, Velká Británie.

Státy, ze kterých se můžeme vracet bez testu, avšak nelze podnikat turistické cesty tam): Albánie, Austrálie, Estonsko, Finsko, Japonsko, Jižní Korea, Kanada, Kypr, Lotyšsko, Norsko, Nový Zéland, Severní Makedonie, Slovinsko, Thajsko.

Ze všech ostatních států svět je návrat možný pouze s negativní testem na koronavirus ne starším než 4 dny. V opačném případě povinná 14-denní karanténa. Test na koronavirus je možné absolvovat až po návratu do ČR, nejpozději však do 72 hodin. Do té doby je třeba být v karanténě.

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Česko
Teploty se v rámci země moc neliší

-1 °C

1 °C

7 °C

12 °C

19 °C

21 °C

24 °C

24 °C

18 °C

13 °C

5 °C

0 °C

Počasí v České republice

Podnebí je mírné. Typická jsou čtyři roční období. Rozdíly mezi jednotlivými částmi země jsou dány rozdílnou nadmořskou výškou.

Kdy jet do České republiky

Česká republika je krásná v jakémkoli ročním období. Záleží tedy čistě na vás, kterému ročnímu období dáváte přednost.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu