Český Krumlov
Česká republika

Co vidět a navštívit v České republice

5 míst co vidět v České republice

Karlův most v Praze

Praha

Průvodce městem

Hlavní a zároveň největší město, předražená lákadla pro návštěvníky, mraky turistů, ale stojí to za to. Praha je opravdu krásná a určitě by ji měl každý alespoň jednou za život navštívit. Procházka historickým centrem, romantické rozjímání v okolí Petřína či piknik na Vyšehradu. Je jen na vás co si vyberete.

Zobrazit místo
Výhled na Brno

Brno

Průvodce městem

Druhé největší město v Česku, které je klidnější než Praha a dokonce v něm potkáte i draka! Při toulkách Brnem si určitě nenechte ujít hrad Špilberk, z něhož je krásný výhled na celé město, a také se zajděte podívat na již zmíněného brněnské draka. Podle pověsti žil kdysi na území Brna a terorizoval jeho obyvatele, dokud jeden odvážný muž draka neošálil a následně zabil. Jeho vycpané tělo je dodnes k vidění na Staré radnici. Pokud se zajímáte…

Zobrazit místo
Český Ráj

Český ráj

Oblast nacházející se severovýchodně od Prahy, která je právem pojmenována Český ráj. Nachází se v ní skalní města Hruboskalsko a Prachovské skály, hradní zřícenina Valdštejn, renesanční zámek Hrubá Skála, na jehož nádvoří se nalézá restaurace s překrásným výhledem do okolí. Za návštěvu určitě stojí i hrad Trosky, který je jakýmsi symbolem této oblasti, a pak také hrad Kost, který svůj název údajně získal díky své nedobytnosti.

Zobrazit místo
Ještěd

Ještěd

Nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu dosahuje výška 1.012 m n. m. a na jeho vrcholu se pyšně tyčí a shlíží na Liberec televizní vysílač ve tvaru hyperboloidu. Na vrcholu Ještědu máte nejenom krásný pohled na okolí, ale také si zde můžete vychutnat kávu, čaj, ale i pořádné jídlo. A v případě, že by se vám z vrcholu nechtělo, můžete tam i přespat – raději v hotelu než pod širákem – bývá tam totiž dost větrno.

Zobrazit místo
Beskydy

Beskydy

Průvodce regionem

Zobrazit místo

Chystáš se do České republiky?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 23. 06. 2022
Navrhni úpravu