5 míst, která doporučujeme v České republice navštívit

Karlův most v Praze

Praha

detailní průvodce

Hlavní a zároveň největší město, předražená lákadla pro návštěvníky, mraky turistů, ale stojí to za to. Praha je opravdu krásná a určitě by ji měl každý alespoň jednou za život navštívit. Procházka historickým centrem, romantické rozjímání v okolí Petřína či piknik na Vyšehradu. Je jen na vás co si vyberete.

Zobrazit průvodce
Výhled na Brno

Brno

detailní průvodce

Druhé největší město v Česku, které je klidnější než Praha a dokonce v něm potkáte i draka! Při toulkách Brnem si určitě nenechte ujít hrad Špilberk, z něhož je krásný výhled na celé město, a také se zajděte podívat na již zmíněného brněnské draka. Podle pověsti žil kdysi na území Brna a terorizoval jeho obyvatele, dokud jeden odvážný muž draka neošálil a následně zabil. Jeho vycpané tělo je dodnes k vidění na Staré radnici. Pokud se zajímáte…

Zobrazit průvodce
Český Ráj

Český ráj

Oblast nacházející se severovýchodně od Prahy, která je právem pojmenována Český ráj. Nachází se v ní skalní města Hruboskalsko a Prachovské skály, hradní zřícenina Valdštejn, renesanční zámek Hrubá Skála, na jehož nádvoří se nalézá restaurace s překrásným výhledem do okolí. Za návštěvu určitě stojí i hrad Trosky, který je jakýmsi symbolem této oblasti, a pak také hrad Kost, který svůj název údajně získal díky své nedobytnosti.

Zobrazit popis
Ještěd

Ještěd

Nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu dosahuje výška 1.012 m n. m. a na jeho vrcholu se pyšně tyčí a shlíží na Liberec televizní vysílač ve tvaru hyperboloidu. Na vrcholu Ještědu máte nejenom krásný pohled na okolí, ale také si zde můžete vychutnat kávu, čaj, ale i pořádné jídlo. A v případě, že by se vám z vrcholu nechtělo, můžete tam i přespat – raději v hotelu než pod širákem – bývá tam totiž dost větrno.

Zobrazit popis
Beskydy

Beskydy

detailní průvodce

Zobrazit průvodce
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu