Biograd na Moru

Počasí v Biogradu a kdy sem jet

Počasí v Biogradu

Podnebí v Biogradu je vlhké subtropické, ideální pro trávení letní dovolené u moře. Očekávejte vlhké mírné zimy, příjemná jara a podzimy a především teplá suchá léta jen s občasnými bouřkami a jinak jasným počasím. Běžné teploty v létě v Biogradu se pohybují okolo 29 °C. Výrazné teplotní výkyvy se dají čekat v červenci či srpnu, kdy se mohou teploty přehoupnout i přes 33 °C. 

Teploty a počasí během roku

Počasí v zimě

Zima v Biogradu je nepříjemně lezavá a vlhká. Pod nulu teploty klesnou jen velmi zřídka, běžné teploty se pohybují mezi 5 a 12 °C a prší zde o něco více než v ČR. Ze zimních měsíců je nejdeštivější prosinec, nejméně pak únor. Zhruba na začátku ledna začíná foukat studený vítr bora, který vydrží až do března.

Počasí na jaře

Jaro v Biogradu se nese ve znamení příjemných teplot kolem 18 až 22 °C s občasnými přeháňkami a svěže zelenou přírodou. Obecně se jaro dá přirovnat k počasí v Česku, jen s vyššími teplotami.

Počasí v květnu

Květen je prvním měsícem, kdy se často, zejména ke konci měsíce, objevují již letní teploty přes 25 °C. Počasí je ideální pro slunění na víceméně prázdných plážích, nicméně večery a rána mohou být chladná a hlavně moře ještě není prohřáté natolik, aby bylo vhodné pro koupání i neotužilým jedincům.

Počasí v červnu

Červen v Biogradu je měsícem, kdy začíná vedlejší letní sezona. Teploty jsou stabilně letní a pohybují se mezi 24 a 27 °C, prší málo, objevují se převážně krátké večerní přeháňky, které nijak nenarušují letní pohodu. Červnové moře je ale stále poměrně chladné, byť na konci měsíce už jeho teplota díky mírné hloubce vzrůstá.

Počasí v červenci

Červenec v Biogradu je jedním ze dvou měsíců hlavní letní sezony. Teploty zřídkakdy klesnou pod 27 °C, naopak často se přehupují přes 30 °C. Počasí je sušší jen s občasnými letními bouřkami, které se ale zdaleka neobjevují každý den. Většinou je v Biogradu slunečno, mírně se občas může zatáhnout ve večerních a nočních hodinách.

Počasí v srpnu

Srpnové počasí v Biogradu je velmi podobné tomu červencovému. Teplota vzduchu se pohybuje mezi 27 a 33 °C s většinově jasným a bezoblačným počasím. Během srpna je nejteplejší voda v moři.

Počasí v září

Ačkoliv září se už bere jako vedlejší sezona, minimálně prvních 14 dní je ještě čistě letních. Teploty oscilují mezi 23 a 30 °C, srážek je sice více než v v létě, ale stále se jedná spíše o krátké intenzivní bouřky zejména ve večerních hodinách. Moře chladne pomaleji než vzduch, tudíž je krásně prohřáté z léta a koupání je příjemné.

Počasí na podzim

Podzimní počasí v Biogradu je nejdeštivějším obdobím roku, zejména v listopadu a na začátku prosince. Často prší i v říjnu, byť srážky obvykle nejsou dlouhotrvající, ale maximálně půldenní. Teploty na podzim jsou výrazně vyšší než v Česku a ještě v průběhu listopadu občas vystoupí nad 20 °C. Říjnové počasí velmi často ještě připomíná léto a i voda v moři není tak chladná, takže při troše štěstí i říjnová dovolená v Biogradu může být vydařená jako v létě.

Teplota moře v Biogradu

Moře v Biogradu je poměrně mělké a blízký ostrov Pašman ho chrání jak před vysokými vlnami, tak před studenějšími proudy. Proto je voda na biogradských plážích příjemně teplá a drží až do podzimních měsíců.

Nejteplejší moře je v srpnu, průměrnou teplotu přes 25 °C dosahuje i v červenci a září. Koupat se dá zhruba od poloviny června až do konce října.

Tabulka teplot během roku

Teploty vzduchu a hlavní sezona - Biograd

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
11 °C
únor
přeháňky
11 °C
březen
přeháňky
14 °C
duben
polojasno
17 °C
květen
polojasno
21 °C
červen
jasno
27 °C
červenec
jasno
30 °C
srpen
jasno
30 °C
září
polojasno
27 °C
říjen
polojasno
25 °C
listopad
přeháňky
16 °C
prosinec
přeháňky
13 °C

Teplota moře - Biograd

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
13 °C
únor
prázdné
12 °C
březen
prázdné
13 °C
duben
prázdné
14 °C
květen
prázdné
18 °C
červen
prázdné
23 °C
červenec
prázdné
25 °C
srpen
prázdné
26 °C
září
prázdné
24 °C
říjen
prázdné
21 °C
listopad
prázdné
17 °C
prosinec
prázdné
15 °C

Kdy jet do Biogradu

Biograd na Moru je typickým plážovým letoviskem, proto se sem vypravte mezi polovinou června a polovinou září. Hlavní sezona se kryje s českými letními prázdninami, kdy je v Biogradu nejvíce návštěvníků a zdaleka nejdražší ubytování. Chcete-li na dovolené ušetřit, rozhodně doporučujeme cestu v první polovině září, kdy je teplejší moře než v červnu a ceny ubytování až o 20% nižší než o prázdninách.

Cestovatelé se často ptají, zda se v Biogradu dá koupat i v říjnu. Podzimní počasí umí nadělit více dešťových přeháněk a teplotních výkyvů, ale pokud vezmeme průměrné teploty, ty jen zřídka klesají pod 20 °C a běžně se pohybují kolem 25 °C. Voda v moři je navíc stále ještě prohřátá z léta, takže při troše štěstí si lední dovolenou v Biogradu lze užít i v říjnu.

Chystáš se do Biogradu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 21. 04. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.