Biograd na Moru

Co dělat v Biogradu

Koupání a pláže

Biograd na Moru má na chorvatské poměry hezké rozlehlé pláže, které z větší části obklopují borovicové lesy poskytující příjemný stán. Biogradské pláže jsou živé plné atrakcí, stánků s občerstvením, restaurací a samozřejmě půjčoven různého vybavení. Dvě z místních pláží jsou oceněné Modrou vlajkou kvality, ale i ostatní pláže jsou hezky upravené a dobře organizované.

Moře v Biogradu je klidné bez velkých vln vzhledem k blízkosti dlouhého ostrova Pašman, který pobřeží kolem Biogradu chrání před otevřeným mořem. Vstup ze všech pláží do vody je většinou pozvolný vhodný i pro děti.

Nejlepší pláže v Biogradu

Podívejte se na seznam nejlepších pláží přímo v Biogradu a těsném okolí, informace o konkrétních plážích zjistíte po kliknutí na jejich název.

Hledáte-li malé klidnější pláže, vypravte se trajektem na krátkou návštěvu ostrova Pašman.

Ceny lehátek a dalších služeb

Běžná cena půjčení na den jednoho lehátka se pohybuje kolem 60 HRK, stejně tak cena půjčení slunečníku. Můžete zde provozovat i různé vodní aktivity jako je půjčení šlapadel (cca 60 HRK na hodinu), jízdu na vodních lyžích (cca 200 HRK na hodinu) a další.

Výlet do NP Kornati a ke slanému jezeru Mir

Národní park Kornati zahrnuje stejnojmenné souostroví mnoha větších i menších ostrůvků nedaleko pobřeží Biogradu. Ostrovy jsou rájem pro jachtaře a výletníky lodí, při plavbě se naskýtá mnoho malých zátok, průlivů a malých kotvišť, ze kterých můžete suché a skalnaté ostrovy s hezkými útesy a bohatým podmořským životem navštívit.

Na ostrovech není žádné trvalé osídlení a není možné sem doplout veřejným trajektem. Můžete buď vlastní (půjčenou) jachtou či lodí, v takovém případě je třeba zaplatit vstupné do národního parku, nejlépe na webu np-kornati.hr. Výlet se dá spojit s návštěvou přírodního parku Telašćica se známým slaným jezerem Mir na ostrově Dugi Otok.

Jednodušší variantou je zaplacení celodenní organizované plavby u jedné z místních agentur. Plavby trvají celý den (cca 6 až 9 hodin podle toho, zda se zastavuje i v přírodním parku Telašćica u slaného jezera Mir. 

Ceny organizovaných plaveb se pohybují pro dospělé mezi 250 HRK a 390 HRK pro dospělé, resp. mezi 200 a 300 HRK pro děti. V Biogradu jich působí hned několik, například tyto:

Plavby a půjčení lodí

Kromě výletů do národního parku Kornati si můžete zvolit i kratší plavby kanálem Pašman, kdy se zastavíte u několika z celkem 16 malých ostrůvků, včetně známého ostrova Galešnjak ve tvaru srdce. Ceny plaveb se často liší dle celkového počtu osob a délky, která se pohybuje od 3 do 9 hodin a většinou obsahuje i kompletní jídlo. Kratší plavby nabízí například Skver Tours nebo Val Tours.

Čím dál populárnější je v Chorvatsku pronájem lodí, a to buď krátkodobý na jeden den, kdy s vámi kapitán na malém člunu projede vámi vybraná místa, anebo dlouhodobé, obvykle týdenní pronájmy jachet, kdy na lodi budete i spát. Ceny dlouhodobých pronájmů se při půjčení 4 a více lidmi zhruba vyrovnají ubytování na pevnině a jako bonus si připravíte neopakovatelný zážitek.

Pokud nevlastníte kapitánský průkaz, nelze si pronajmout žádnou motorovou loď bez kapitána. Krátkodobé pronájmy menších lodí se většinou udávají v eurech a stojí mezi 70 až 130 EUR na den + cca 150 EUR za kapitána.

Dlouhodobé týdenní pronájmy se pohybují mezi 500 EUR1 000 EUR dle velikosti jachty a počtu osob za čisté půjčení jachty (pokud máte kapitánský průkaz), za kapitána se platí v průměru dalších 700 až 900 EUR na týden. Podívejte se na společnosti a weby, kde si lze půjčit loď v Biogradu:

Projížďka ponorkou semiSubmarine

Nevšední zážitek pro letmé objevování podmořského života nabízí firma semiSumbarine se svým zvláštním plavidlem připomínajícím ponorku. Malé plavidlo pro 12 lidí má horní palubu, která je neustále nad hladinou, zatímco místa na sezení jsou stabilně 1,5 metru po hladinou, přičemž každá sedačka má vlastní velké okno skrz které můžete pozorovat okolní život pod hladinou.

"Ponorka" vyplouvá 9x denně z Biogradu a 1x denně z letoviska Sveti Filip i Jakov. Plavba trvá 45 minut, v nabídce je i jedna večerní 30minutová plavba. Ceny jsou stanoveny na 70 HRK za jízdu.

Zábava ve Fun Park Biograd

Vypravte se s dětmi po dopoledním koupáním v moři do největšího zábavního parku v Chorvatsku, který leží mezi Biogradem a Pakoštane. Užijte si zábavu na desítkách atrakcích, včetně jedné z největších horských drah v Evropě.

Detailní informace najdete v detailu místa Funpark Biograd.

Potápění a šnorchlování

Moře v okolí Biogradu je velmi klidné a většinou i velmi čisté, což znamená ideální podmínky pro šnorchlování, ač je třeba zdůraznit, že podmořský život v těsné blízkosti Biogradu není tak bohatý.

Zajímavější možnosti nabízí potápění s potápěčským vybavením. Ne sice přímo v okolí Biogradu, ale ve městě se nachází potápěčská centra, které pořádají výlety za nejlepšími místy i kurzy pro úplné začátečníky. Většina výletů vede do oblasti národního parku Kornati. Pro detailní informace a ceny se podívejte na stránky jednotlivých diving center v Biogradu:

Výlety do okolních letovisek

Prozkoumali jste už všechny biogradské pláže? Nevadí, vypravte se po pobřeží nebo na ostrovy v okolí a objevte další letoviska a hezké pláže. Podívejte se na detaily jednotlivých letovisek, které máme pro vás zpracované nebo se v nejbližší době chystáme zpracovat:

  • Sveti Filip i Jakov (5 km)
  • Turanj (7 km)
  • Pakoštane (8 km)
  • Ostrov Pašman (trajektem 15 minut, viz kapitola Doprava)
  • Sukošan (18 km)
  • Pirovac (24 km)

Chystáš se do Biogradu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.