Biograd na Moru
Biograd na Moru

Biograd na Moru v kostce

Biograd na Moru je tradiční a velmi oblíbené letovisko mezi českými cestovateli. Pyšní se několika plážemi oceněnými Modrou vlajkou čistoty a kvality, má krásné zalesněné okolí a hezké historické centrum umístěné na malém poloostrově. Biograd je významným jachtařským centrem a výchozím bodem pro plavby lodí na ostrovy Kornati, které jsou národním parkem.

Biograd patří ke středně velkým městům na chorvatském pobřeží a najdeme zde veškerou vybavenost. Desítky restaurací a barů, mnoho obchodů, dva supermarkety a jednou velké nákupní centrum, poštu, bankomaty, obchůdky se suvenýry, zdravotní středisko i několik lékáren. Biograd na Moru se postupně stává moderním letoviskem, ve kterém nenajdete jen běžné chorvatské apartmány a penziony, ale i klasické hotely včetně luxusnějších 4*.

Na rozdíl od většiny letovisek podobné velikosti se Biograd může chlubit bohatou historií sahající do 11. a 12. století, kdy byl letním sídlem chorvatských králů. Město dále vzkvétalo do 15.-17. století pod nadvládou Benátčanů, v polovině 17. století však bylo srovnáno se zemí po nájezdu Turků. Proto také v Biogradu nenajdeme prakticky žádné památky sahající hloub než do 18. století.

  • Počet obyvatel: 5 600
  • Nejbližší velké město: Zadar (30 km)
  • Oficiální turistický web: www.discover-biograd.com

V tomto průvodci se zaměříme nejen na samotný Biograd, ale i na menší letoviska směrem na západ: Sveti Filip i Jakov, Turanj a Sveti Petar na Moru. Oblast směrem na východ je zpracována v samostatném průvodci po Pakoštane a okolí, stejně jako blízký ostrov Pašman.

IATA Kód
ZAD
Aktuální počasí
24.7 °C
Místní čas
03:00
Vzdálenost z ČR
671 km

Jedinečné cestopisy z Chorvatska

Opravdové zážitky z cest psané cestovateli jako jsi ty

robson.06
2024-01-06T17:41:39+01:00
Chorvatsko 2023
Na otočku do Zadaru
Avatar uživatele
cizy
2023-10-12T11:48:22+02:00
Evropa 2023
Obytným autom k Jadranu

Mohli by tě zajímat i tito průvodci

Podívejte se i na další místa v Biogradu, která stojí za to vidět a navštívit