Zpět na seznam míst co vidět v Dubrovníku
Pláž Banje

Pláž Banje

Banje patří k plážím s nejkrásnějšími městskými kulisami v celém Chorvatsku. Leží totiž jen nedaleko Starého města, na které přímo z pláže budete koukat. Pláž Banje je také s délkou takřka 100 metrů největší v Dubrovníku.

Kromě krásných výhledů na historické památky se Banje také může chlubit velmi čistou vodou na chorvatské poměry pestrým podmořským životem.

Služby a vybavení

Banje je oblázková pláž s velice pozvolným vstupem do vždy klidného moře.

Na místě můžete využít nabídky vodních sportů jako je jet ski, vodní pólo, ale můžete si půjčit i šlapadlo. Za set 2 lehátek a slunečníku zaplatíte asi 200 HRK na den a v letní sezoně bývají místa velmi brzy obsazená už kolem 9. hodiny ráno.

Při vstupu na pláž se nachází dvě větší restaurace a jedno bistro.

Ubytování

Přímo nad pláží využijete několik menších soukromých apartmánů s krásnými výhledy na Staré město a moře. Ceny v sezoně většinou startují na 3 000 Kč za noc. Z ubytování nejblíž pláži bychom doporučili například Adriatic Star Apartments nebo levné Sunny Apartments Maja, které mají často ceny i pod 2 000 Kč za noc.

Doprava

K pláži Banje dojdete ze Starého města pěšky asi za 10 minut po pobřežní ulici Frana Supila. Okolo projíždí i autobusové linky číslo 5 a 8, které je možno využít při cestě do centra. Opačným směrem objíždějí půlku Dubrovníku a pěší chůze bude rychlejší.

Možnosti parkování jsou zde velmi omezené, Banje navíc leží v drahé 2. zóně, kde parkování stojí 10 HRK na hodinu.

  • Naviguj: 42.6416, 18.1166

Další místa v Dubrovníku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu