Zpět na seznam míst co vidět v Dubrovníku
Pláž Copacabana

Pláž Copacabana

Nejzápadnější část Dubrovníku vyplňuje poloostrov Babin Kuk s již venkovským rázem prostředí a krásným velmi členitým pobřeží, na kterém najdete několik malých pláží. Mezi největší a nejoblíbenější patří pláž Copacabana nazvaná podle své známější brazilské jmenovkyně.

Copacabana je příjemný místem mimo ruch velkoměsta a pokud se z Dubrovníku nechcete vzdalovat do jiných letovisek, je ideální pláží ke strávení celého dne.

Služby a vybavení

Jako většinu pláží v Dalmácii i Copacabanu pokrývají oblázky, má mírný vstup do moře a leží v klidné zátoce bez velkých vln. Naskýtají se odsud krásné výhledy na ostrov Daksa i dubrovnický silniční most.

Pláž Copacabana je přístupná zdarma a leží v poměrně odlehlé oblasti mimo zástavbu. Můžete zde využít jednu restauraci, jedno menší bistro a samozřejmě půjčovnu lehátek a slunečníků. Za set 2 lehátek zaplatíte kolem 200 HRK na den. Je dobré počítat s tím, že už kolem 9:00 bývají všechna lehátka zaplněná.

Jen asi 100 metrů od Copacabany leží další pláž Cava.

Ubytování

Poloostrov Babin Kuk se nese ve znamení převážně luxusních hotelových resortů s vysokými cenami od 5 000 Kč na noc. Pokud však hledáte klidné místo s kvalitou bez kompromisů, pak je právě Babin Kuk ideální. 

K nejlepším hotelům v celém Dubrovníku, které se nacházejí asi 300 metrů od pláže Copacabana, patří Dubrovnik President Valamar Collection nebo Royal Neptun Hotel.

Doprava

K pláži se vypravte autobusovými linkami 5, 6 a 7 na konečnou Babin Kuk, odkud půjdete po pěší značené stezce zhruba 350 metrů podél pobřeží. Velké parkoviště zdarma se nachází jen asi 200 metrů od pláže na tomto místě.

  • Naviguj: 42.6637, 18.0653

Další místa v Dubrovníku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu