Dubrovnik
Dubrovník

19 míst co vidět v Dubrovníku

Pláž Copacabana

Oblázková pláž

Pláž Copacabana

Nejzápadnější část Dubrovníku vyplňuje poloostrov Babin Kuk s již venkovským rázem prostředí a krásným velmi členitým pobřeží, na kterém najdete několik malých pláží. Mezi největší a nejoblíbenější patří pláž Copacabana nazvaná podle své známější brazilské jmenovkyně.

Copacabana je příjemný místem mimo ruch velkoměsta a pokud se z Dubrovníku nechcete vzdalovat do jiných letovisek, je ideální pláží ke strávení celého dne.

Služby a vybavení

Jako většinu pláží v Dalmácii i Copacabanu pokrývají oblázky, má mírný vstup do moře a leží v klidné zátoce bez velkých vln. Naskýtají se odsud krásné výhledy na ostrov Daksa i dubrovnický silniční most.

Pláž Copacabana je přístupná zdarma a leží v poměrně odlehlé oblasti mimo zástavbu. Můžete zde využít jednu restauraci, jedno menší bistro a samozřejmě půjčovnu lehátek a slunečníků. Za set 2 lehátek zaplatíte kolem 200 HRK na den. Je dobré počítat s tím, že už kolem 9:00 bývají všechna lehátka zaplněná.

Jen asi 100 metrů od Copacabany leží další pláž Cava.

Ubytování

Poloostrov Babin Kuk se nese ve znamení převážně luxusních hotelových resortů s vysokými cenami od 5 000 Kč na noc. Pokud však hledáte klidné místo s kvalitou bez kompromisů, pak je právě Babin Kuk ideální. 

K nejlepším hotelům v celém Dubrovníku, které se nacházejí asi 300 metrů od pláže Copacabana, patří Dubrovnik President Valamar Collection nebo Royal Neptun Hotel.

Doprava

K pláži se vypravte autobusovými linkami 5, 6 a 7 na konečnou Babin Kuk, odkud půjdete po pěší značené stezce zhruba 350 metrů podél pobřeží. Velké parkoviště zdarma se nachází jen asi 200 metrů od pláže na tomto místě.

Chystáš se do Dubrovníku?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 18. 03. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.