Zpět na seznam míst co vidět v Dubrovníku
Lapad

Pláž Lapad

Poloostrov a čtvrť Lapad je největší rezidenční oblastí Dubrovníku a také patří k nejoblíbenějším plážovým destinacím přímo ve městě. Jednou z hlavní dubrovnickou pláží je Lapad Bay Beach umístěná v krásné uzavřené zátoce s klidnou vodou a díky své orientaci se odsud dají pozorovat nádherné západy slunce.

Pláž Lapad, které se také přezdívá "Sunset Beach", je oblázková.

Služby a vybavení pláže

Lapadská pláž sice patří k největším v Dubrovníku, ale i tak má na délku sotva 100 metrů a na šířku cca 30. Proto je nutné počítat, že už velmi brzy ráno budou všechna lehátka obsazená a moc místa mimo ně nenajdete.

Vstup na pláž je zdarma, cena půjčení setu 2 lehátek a slunečníku se pohybuje kolem 200 HRK na den.

Na pláži se nachází 2 restaurace, sprchy a toalety zdarma a mnoho nabídek vodních sportů jako jsou jet ski nebo šlapadla, pro která jsou klidné vody zátoky naprosto ideální.

Ubytování Lapad

V okolí pláž v lapadské zátoce najdete velké množství apartmánů i klasických velkých hotelů. Ceny se pohybují mezi 2 000 a 3 500 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Na osamoceném místě asi půl kilometru za pláží Lapad leží jeden z nejslavnějších hotelů ve městě s vlastní soukromou pláží Hotel Dubrovnik Palace *****.

Doprava

Přímo k pláži Lapad jezdí z historického centra autobusová linka 4 (jízdní řády). Možnosti parkování jsou zde velmi omezené a stání na ulici stojí 5 HRK na hodinu.

  • Naviguj: 42.6551, 18.0701

Další místa v Dubrovníku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu