Ostrov Pag

18 míst co vidět na ostrově Pag

Metajna

Metajna

Metajna je malé městečko na pobřeží klidného Pažského zálivu daleko od centra dění, zároveň ale se vším základním turistickým vybavením (obchod, mnoho restaurací a barů, nabídky vodních sportů a další). Metajna láká kromě svých krásných a ne tolik navštěvovaných pláží také na zajímavou okolní krajinu připomínající povrch Marsu či Měsíce.

Ubytování

Stejně jako ve všech ostatních podobně velkých chorvatských letoviscích i v Metajně narazíte zejména na apartmány a malé penziony. Ceny nijak nevybočují z průměru a noc v hlavní sezoně zde pořídíte od 1 200 Kč.

Pláže

Ač je Metajna malým letoviskem, najdete zde hned několik krásných pláží, všechny jsou písčito-oblázkové.

Pláž Ručica – Jedna z nejznámějších na Pagu, leží asi 1 km od Metajny v malé zátoce obklopená kopci. Je dostatečně dlouhá (cca 150 metrů) i široká. Vzhledem k tomu, že je zcela oddělená kopcem od letoviska, budete si zde připadat jako na Marsu úplně odděleni od civilizace. Na pláži je malý bar, sprchy a veřejné přenosné záchodky.

Pláž Metajna – Hlavní městská pláž přímo v centru je vhodná pro koupání večer nebo ráno blízko apartmánů. Pláž je poměrně úzká a přes den bývá přelidněná, vybavení obsahuje restaurace, bary, půjčovny lehátek i sprchy.

Pláž Sunčana – Krásná přírodní pláž na okraji borového háje, který poskytuje přirozený stín. Stromů je na této části Pagu jen málo, proto je tato pláž extra výjimečná a oblíbená. Vede k ní asi 700 metrů dlouhý betonový chodníček z jižního okraje Metajny a není nijak vybavena.

Pláž Beritnica – Leží na konci skalního kaňonu Metajna a dá se k ní dostat pouze pěší cca 1 km dlouhou cestou právě tímto kaňonem od parkoviště pláže Ručica. Cesta není nijak složitá, ale rozhodně si vezměte pevnou obuv. Samotná pláž leží naprosto osamocená daleko od civilizace bez zázemí a je velmi málo frekventovaná.

Podívejte se na mapu pláží v okolí letoviska Metajna.

Chystáš se na ostrov Pag?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.