Ostrov Pag

18 míst co vidět na ostrově Pag

Šimuni

Pláž

Šimuni

Menší letovisko Šimuni leží na západě Pagu v krásném prostředí členitého a zalesněného pobřeží a několika hezkými plážemi. Moře je zde křišťálově čisté s pobřeží velmi fotogenické, navíc je Šimuni klidným letoviskem, avšak se vším potřebným zázemím. Ne nadarmo se právě o Šimuni říká, že je vůbec tím nejlepším letoviskem na Pagu, pokud tedy nevyhledáváte bujaré noční večírky. Při večerních procházkách podél moře tu na vás stále dýchá atmosféra malé rybářské vesničky.

Ve městečku najdete supermarket, bankomat, obchůdky s plážovým vybavením a mnoho menších restaurací či plážových barů.

Ubytování

Jedna z nevýhod Šimuni je velmi malá dostupnost ubytování. Letovisko je opravdu malé, najdete zde jen zhruba 20 různých apartmánů, které se rychle vyprodávají s blížící se sezonou. Doporučujeme proto rezervovat s několikaměsíčním předstihem. Ceny jsou mírně vyšší než v ostatních letoviscích na Pagu a začínají cca na 2 500 Kč za noc v apartmánu pro 4 osoby. S dostatečným předstihem ale narazíte i na několik málo nabídek pod 1 500 Kč.

Pláže

Šimuni má jedny z nejhezčích městských pláží na ostrově Pag, byť slovo "městské" berte vzhledem k vesnickému charakteru letoviska s rezervou. Nejhezčí pláže jsou na dvou malých zalesněných poloostrovech v centru obce, kde najdete veškeré potřebné vybavení (půjčovny lehátek a slunečníků, sprchy, bary, restaurace). Až přímo na pláž navíc dosahují větve vzrostlých borovic, které kromě přírodního stínu nádherně provoní vzduch.

Všechny místní pláže jsou oblázkové a vzorně upravené. Ani v hlavní sezoně zde není hlava na hlavě tak, jako například v letoviscích Novalja nebo Pag.

Pokud vás omrzí hlavní pláže přímo v Šimuni, vypravte se pěšky po členitém pobřeží plným zátok a malých kamenitých či oblázkových pláží, kde budete jen s pár dalšími dovolenkáři. Tyto plážičky najdete na obě strany od Šimuni v délce cca 3 km.

Doprava

Šimuni leží přímo na hlavní silnici propojující pevninu s ostrovem. Většina parkovišť u pláží je zdarma a navíc v borovicových lesících, takže auto ani po ceclodenním stání nebude rozpálené. Na hlavní silnici mají také zastávky všechny pravidelné meziměstské spoje, více viz kapitola "Doprava".

Chystáš se na ostrov Pag?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.