Pula

14 míst co vidět v Pule

Štinjan

Pláž

Štinjan

Na severním předměstí Puly leží malé letovisko Štinjan, které nabídne dvě hezké pláže ideální klidně k celodennímu výletu z Puly. Pláže jsou větší a čistší než přímo v Pule a nabízejí i více možností zábavy. Vše podtrhuje hezké prostředí spíše venkovského rázu a s výhledy na ostrovy Brijuni. Kromě pláží můžete ve Štinjanu navštívit i bývalou vojenskou pevnost Fort Monte Cristo z dob Rakouska-Uherska na 45 metrů vyvýšeném kopci.

Pláže

Ve Štinjanu najdete dvě hlavní pláže, obě hezky udržované s čistou vodou. Štinjan je obecně oblíbeným letoviskem pro mladé lidi (zejména díky místnímu levnému kempu) i pro rodiny s dětmi pro své upravené prostředí a pozvolný přístup do vody.

Pláž Vile (někdy zvaná jako Puntižela) leží přímo u místního kempu, s čímž souvisí bohatá vybavenost. Najdete zde několik barů a menších občerstvení a bohatou nabídku sportů, jak pozemních, tak vodních. Půjčit si můžete lehátka i slunečníky. Pláž Vile pokrývají oblázky a má mírný přístup do moře.

Pláž Hidrobaza je nejnovější a nejupravenější pláží v okolí Puly. Nachází se na místě bývalé vojenské základny a v posledních letech do pláže byly investovány nemalé prostředky. Pokrývá ji jemný upravený štěrk, napříč kterým se proplétají asfaltové stezky. Najdete zde i spoustu betonových laviček, nové převlékárny a toalety i mnoho menších plážových stánků s občerstvením. Na podmínky členitého pobřeží jižní Istrie je pláž Hidrobaza taky velmi dlouhá - měří skoro 400 metrů.

Jak se sem dostat

Štinjan je dobře značený z hlavní silnice číslo 21, která vede z Puly na sever. Parkoviště u pláží jsou bezplatná a zejména u pláže Hidrobaza je parkoviště opravdu velké, kdy nebudete mít problém zaparkovat ani v hlavní sezoně.

Z centra Puly (i od autobusového nádraží) sem navíc jezdí 2-3x do hodiny autobus pulské MHD číslo 5. Jízdní řády najdete zde. Jízdenka zakoupená u řidiče vyjde na 11 HRK.

Ubytování

Pokud byste chtěli bydlet přímo ve Štinjanu, najdete zde zejména menší rodinné apartmány, obvykle vzdálené cca 500 až 800 metrů od pláže. Noc ve dvoulůžkovém pokoji v hlavní sezoně zde stojí mezi 1 200 a 1 600 Kč.

Chystáš se do Puly?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.