Split

18 míst co vidět ve Splitu

Kopec Marjan

Vyhlídka, Park

Lesopark Marjan

Přírodní rezervace Marjan se nachází na konci výběžku stejnojmenného poloostrova a stoupá až do 178 m n. m. Nabízí impozantní výhled na město a okolí. Lesopark proplétají stinné stezky lemované voňavými borovicemi poskytujícími útěchu, především v letních měsících, jak od horka, tak od davů turistů. Park skrývá mnoho malebných rozhleden, židovský hřbitov ze 16. století, středověké kaple či jeskynní obydlí, která byla kdysi dávno obývána křesťanskými poustevníky.

Nejskalnatější část na konci poloostrova je dominantou horolezců. Procházku nesmíte zapomenout zakončit návštěvou nejkrásnější pláže ve Splitu Kašjuni, která je vychvalována hlavně díky svému zelenému prostředí a stylovému plážovému baru.

Ve východní části parku (blíže k centru města) najdete i malou ZOO. Celý park měří více než 2 kilometry na délku a téměř kilometr na šířku.

Vstup: zdarma

Jak se sem dostat?

Po obvodu poloostrova, na němž kopec leží, jezdí od východního konce promenády Riva (náměstí Sv. Frane) autobusová linka číslo 12, a to 1x za hodinu:

Přímo až na kopec se dostanete turistickým výletním vláčkem za 10 EUR rovněž z východního konce promenády Riva.

Ubytování

Hlavně na jižních svazích kopce Marjan najdete mnoho luxusních apartmánů i kvalitních malých hotelů.

Doporučili bychom například velmi klidný apartmán Mediterranean House - Forest Marjan vhodný pro větší skupiny (maximálně 6 osob) nebo skvělý butikový hotel Cvita ****.

Chystáš se do Splitu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 29. 05. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.