Trogir

9 míst co vidět v Trogiru

Pláž Okrug

Pláž Okrug

Přímo v Trogiru najdete jen jednu malou městskou pláž, stačí ale popojet pár kilometrů na jih na ostrov Čiovo a narazíte na pěknou dlouhou a velmi živou pláž ve městečku Okrug Gornji.

Tato pláž sice neleží v rámci města Trogir, ale je nejbližší možností hezkého koupání a cestou k ní se nejspíš stejně v Trogiru zastavíte, proto ji zařazujeme přímo do tohoto průvodce podobně jako blízkou pláž Rožac.

Koupání a zázemí pláže

Pláž Okrug je stejně jako všechny pláže na Čiovu oblázková. Táhne se podél městečka v délce více než 700 metrů, je ovšem dost úzká a vejde se sem obvykle jen jedna řada lehátek se slunečníky.

Moře je tu velmi klidné a vstup do něj pozvolný, částečně oblázkový a částečně kamenitý. Na pláži najdete velké množství restaurací, barů a občerstvení a živo tu je až do pozdního večera. Uprostřed pobřeží můžete dokoupit zásoby i v běžném supermarketu Konzum.

Stejně tak můžete využít malý nafukovací aquapark pro větší děti i nabídky různých vodních sportů. Na pláži najdete také sprchy se sladkou vodou.

Jak se na pláž Okrug dostat?

Přímo kolem pláže vede veřejně přístupná ulice s mnoha parkovacími místy, kvůli stísněnému prostoru však v létě bývají všechna místa často obsazena už brzy ráno. Za parkování se platí v automatech kolem 1 EUR na hodinu.

Z trogirského autobusového nádraží jede do obce Okrug Donji přímo okolo pláže také autobusová linka 44 (jízdní řád). Informace o cestování autobusem v okolí Trogiru najdete v kapitole Doprava.

Chystáš se do Trogiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 26. 04. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.