Zpět na seznam míst co vidět v Zadaru
Bibinje

Bibinje

Nejbližším plážovým letoviskem k Zadaru je necelých 7 km vzdálené městečko se 3 500 obyvateli Bibinje. Možná se nejedná o nejkrásnější místo v Chorvatsku, ale rozhodně je ideálním místem pro nenáročné turisty, kteří chtějí trávit plážovou dovolenou ve velmi klidném až ospalém městečku, ale zároveň mít za humny velké město s množstvím památek a zábavy, jímž je Zadar.

V Bibinje najdete jen menší vilky a domky, v malém klidném centru několik menších obchodů s potravinami a plážovým vybavením, několik restaurací a pizzerií a na hlavní ulici také bankomat, poštu a autobusové zastávky zadarské MHD. Na poloostrově v centru jsou dva menší kostelíky z 15. až 16. století.

Ubytování

Bibinje je ideálním letoviskem pro ty, kteří se rádi ubytovávají v menších apartmánech, penzionech a v soukromí. Ostatně klasické hotely byste tu hledali marně. Bibinje patří k levnějším chorvatským letoviskům a v hlavní sezoně zde najdete několik apartmánů s cenami kolem 1 100 Kč za noc pro dva, většinou maximálně 200 metrů od pláže. Jižní část Bibinje pak lemuje úzká pláž, která je rozčleněna mezi jednotlivé apartmány přímo u ní, každý tak má svůj soukromý kousek pláže. Ceny v těchto apartmánech však startují na 2 500 až 3 000 Kč za noc pro dva.

Naše tipy na apartmány s cenou do 1 500 Kč na noc pro 2: Apartman PaulinaGuest House KarloVilla Maris

Koupání a pláže v Bibinje

Bibinjské pláže jsou všechny oblázkové a poměrně malé, respektive velmi úzké. Obvykle mezi zástavbou, kterou tvoří menší apartmánové domy, a mořem, je jen kolem 10 metrů pláže. To však v Bibinje tolik nevadí, protože místní pláže nebývají nijak přelidněné. 

Nejhezčí je pláž Bibinje, která se táhne necelý kilometr po severní části letoviska. Je lemována apartmány, ale několika uličkami se na ní dá projít a funguje tak jako veřejná. Na této pláži najdete klid a pohodu, právě apartmány vás skryjí před ruchem ulice. Služby se zde však omezují zejména na půjčení lehátek a slunečníků.

Hlavní je pláž Punta Rožica v centru města, která má oblázkovou část i betonová mola na slunění. Najdete zde nejvíce barů a restaurací a do centra obce dojdete do 2 minut.

Centrem bibinjské zábavy je pláž Puntica u nejsevernější z místních tří marin. Kromě klasických půjčoven slunečníků si tu můžete rezervovat různé vodní aktivity (nejvíce Jetski - vodní lyže) a večery trávit v místních cocktail barech.

Poslední z významných pláží je pláž Lipauska na úplném severu Bibinje. Její výhoda spočívá hlavně pro projíždějící motoristy, protože leží hned u hlavní silnice a najdete zde i malé bezplatné parkoviště. Pláž je ideální na hodinovou zastávku s malým občerstvením, které tu zajišťují čtyři plážové bary.

Doprava do Bibinje

Letovisko leží na Jadranské magistrále jen 7 km od Zadaru. Právě z tohoto města zajíždí přímo do centra Bibinje autobus MHD linky 10 (jede cca jednou za hodinu) a navzdory tomu, že Bibinje je už za hranicemi Zadaru, platí na něj běžný tarif zadarské MHD, tj. 10 HRK za jednosměrnou jízdenku (lze koupit jen u řidiče) nebo 16 HRK za zpáteční (lze koupit jen v trafice).

Autobus jede přímo na hlavní zadarské autobusové nádraží, odkud se dostanete po celém Chorvatsku.

Navíc přes Bibinje projíždí i příměstská linka MHD (bez označení číslem) ze Zadaru přes Biograd až do Pakoštane (opět cca jednou za hodinu). Jízdenky na tento spoj koupíte jen u řidiče a stojí od 10 po 20 HRK dle vzdálenosti.

Více na webu www.liburnija-zadar.hr.

  • Naviguj: 44.0704, 15.2839

Další místa v Zadaru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu