Zpět na seznam míst co vidět v Zadaru
Sukošan

Sukošan

Druhé nejbližší letovisko k Zadaru je 11 km vzdálený Sukošan, který leží mezi Bibinje a Biogradem na Moru. Sukošan už je klasickým mořským letoviskem a ideálním místem pro všechny, kteří chtějí klidnější dovolenou u moře, spojenou s občasnými sportovními zážitky a výlety za památkami či kulturou do blízkého velkého města. Sukošan je také známý svoji velkou marinou pro majitele menších jachet, kteří je zde kotví.

Sukošan je vybaven všemi potřebnými službami od mnoha a mnoha restaurací přes supermarket a prodejny s plážovým zbožím po bankomaty či poštu.

Ubytování

Sukošan je malé letovisko a podobně jako většina podobných v Chorvatsku se může pyšnit hlavně nabídkou apartmánů a menších penzionů. Jejich ceny v sezoně se pohybují mezi 1 500 a 2 000 Kč na noc pro dva. 

Naše tipy na apartmány s cenou do 1 500 Kč na noc pro 2:  Apartments SimeApartments MartinacApartments LunaVilla Niko Dalmacija

Klasické hotely jsou v Sukošanu jen dva a jejich ceny se pohybují mezi 1 800 a 2 800 Kč na noc pro 2: Hotel JosoHotel Belvedere

Koupání a pláže v Sukošanu

Všechny sukošanské pláže pokrývají oblázky a na rozdíl od sousedního Bibinje to na nich víc žije. Bohatší je taky nabídka sportovních aktivit na plážích od volejbalových hřišť přes vodní aktivity po windsurfing, který je v Sukošanu populární.

Pláž Dječi raj (Dětský ráj) - hlavní sukošanská pláž. Vzhledem k mělkému a převážně písčitému dnu je ideální pro rodiny s dětmi. Samotná pláž je oblázková s vybetonovanými částmi pro slunečníky a lehátka. V okolí najdete mnoho restaurací a barů a do samotného centra Sukošanu dojdete za 3 minutky.

Pláž D-Marina - nejnovější a velmi oblíbená umělá pláž vybudovaná do tvaru písmene "D" se nachází přímo v marině - kotvišti jachet. Pláž je oblázková s velkým upraveným vybetonovaným prostorem pro slunění, volejbalovým hřištěm, velkou restaurací, několika bary a velkým bezplatným parkovištěm. Díky svému tvaru je chráněná před většími vlnami.

Pláž Mala Makarska - leží na jižním okraji Sukošanu. Menší oblázková pláž je v klidnější lokalitě dál od centra, ale několik barů a restauraci najdete i zde. Mala Makarska je oblíbená zejména u sportovně založených cestovatelů. Malý vodní aquapark doplňuje bohatá nabídka různých vodních aktivit od vodních lyží po potápění. U pláže jsou hřiště na volejbal, basketbal nebo petanque.

Pláž Zlatna Luka - nejmenší ze sukošanských pláží leží naproti jachtařské marině při vjezdu do města od Zadaru. Oblázkovou pláž lemují nízké stromy tamaryšku poskytující stín. Tato pláž je nejméně vybavena, na druhou stranu tu bude taky vždy nejméně lidí.

Doprava

Do Sukošanu se jednoduše dostanete ze Zadaru příměstskou linkou MHD (bez označení číslem), která jezdí cca jednou až 2x za hodinu. Jízdenku koupíte jen u řidiče za 15 HRK. Linka pokračuje dál do Biogradu a Pakoštane. 

Pro cestu do Zadaru, Biogradu, Pakoštane, ale i dál do Vodice, Šibeniku či Splitu můžete využít i mnoho dálkových autobusů, které téměř všechny v Sukošanu zastavují.

Přes Sukošan jezdí i návazný autobus od vlaku Regiojet (přestup je na nádraží Gračac). Jednosměrná jízdenka z ČR na sezení začíná na 890 Kč, lůžko na 1 090 Kč. Jízdenku z Prahy, Brna či Bratislavy přímo do Sukošanu koupíte na web regiojet.cz.

  • Naviguj: 44.0463, 15.3131

Další místa v Zadaru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu