Káhira
Káhira

Ubytování v Káhiře

Ušetřete čas hledáním toho nejlepšího hotelu v Káhiře. Sepsali jsme pro vás praktického rádce a nahodíme i tipy na nejlepší hotely ve městě. Hotely, hostely nebo soukromé apartmány vybírejte na klasických portálech jako je booking.com nebo agoda.com.

Kde se ubytovat v Káhiře

Káhiru si můžeme rozdělit na 5 hlavní oblasti, kde se lze ubytovat a mimo něž byste se pouštět neměli. Káhira sice není vyloženě nebezpečné město, ale mimo tyto čtvrti místy opravdu nevypadá vábně a ubytování jinde než v těchto oblastech bude jen pro otrlé povahy.

Centrum

Nejlepší pro ubytování je rozhodně přímo centrum Káhiry, které si můžeme znázornit náměstí Tahrir a hlavními ulicemi Talaat Harb a Kasr al Nile. Centrum končí na severu ulicí 26. července, na jihu pak třídou El Tahrir.

Centrum Káhiry je plné obchodů, restaurací a skvěle dostupné metrem i autobusem.

Čtvrť Dokki

Jedna z lepších káhirských čtvrtí se rozprostírá na levém břehu Nilu (opačném než centrum) směrem ke Gíze. Dokki je rezidenční čtvrť pro střední a vyšší střední třídu, najdete zde několik ambasád (včetně té české) a taky několik hotelů. O obchody nebo stravování tu není nouze, prochází tudy jedna linka metra a oproti centru je Dokki klidnější během noci.

Ostrov Zamalek

Největší káhirský ostrov patří k nejlepším adresám ve městě. Zejména jeho severní část je plná ambasád, obchodů i mezinárodních restaurací a prochází tudy linka 3 káhirského metra.

Gíza

Pokud je vaším hlavním cílem v Káhiře návštěva pyramid či Velkého egyptského archeologického muzea, pak se vyplatí bydlet přímo v jejich blízkosti na západě Gízy, tedy na úplném předměstí Káhiry.

V těsné blízkosti pyramid narazíte na několik luxusních nadnárodních hotelů i na opravdu levné místní penziony.

Heliopolis

Poměrně velké množství hotelů za příznivé ceny najdete také ve čtvrti Heliopolis na severu Káhiry mezi centrem a letištěm. Jedná se o luxusnější rezidenční čtvrť pro vyšší třídu se sídly mnoha významných firem. Místní hotely tak slouží spíš pro obchodní cestující, ale pokud chcete bydlet v hotelu nedaleko letiště a zároveň směrem k centru, může být Heliopolis zajímavou volbou.

Prochází tudy linka metra, nicméně doba jízda do centra bude minimálně 20-25 minut.

Tipy na nejlepší hotely v Káhiře

Pro usnadnění orientace pro vás vybíráme nejlepší hotely v několika kategoriích.

Nejlevnější ubytování

To nejlevnější ubytování s vlastní koupelnou na pokoji v Káhiře pořídíte za ceny mezi 600 a 1 000 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji. Většinou je však třeba počítat s nepříliš čistým zázemím nebo špatnou lokalitou.

Doporučili bychom třeba tyto hotely se slušným hodnocením:

Zlatá střední cesta

Chcete-li bydlet blízko centra v hezkém apartmánu nebo běžném 3* hotelu, očekávejte ceny mezi 1 200 a 1 700 Kč za noc v pokoji pro 2. Kvalitou však místní hotely většinou neodpovídají mezinárodnímu standardu a naopak hotely nadnárodních řetězců se zase v Káhiře cenově rozhodně nedají označit za "zlatou střední cestu".

  • Cairo Capital Plaza *** – vcelku moderně zařízený a čistý hotel v centru Káhiry na hlavní třídě Talaat Harb
  • Nile Villa Hotel *** – menší hotel s hezky a moderně zařízenými pokoji najdete v klidné části na ostrově Rhoda

Mezinárodní řetězce

Patříte k cestovatelům, kteří preferují kvalitu, od které všude na světě víte, co očekávat? Vezmeme-li v potaz velikost Káhiry, nepůsobí zde velké množství hotelů nadnárodních řetězců a i proto jsou průměrnými ceny vyšší: mezi 2 500 a 6 000 Kč za noc pro 2. Vybíráme ty nejlépe umístěné a hodnocené:

Preferujete luxusní 5* hotely? K nejlepším hotelům s dobrým poměrem kvality a ceny patří třeba Kempinski Nile Hotel ***** na nábřeží Nilu jen kousek od centra Káhiry.

Ceny hotelů v Káhiře

I když jindy levný Egypt může svádět k domněnce, že i ubytování v Káhiře nebude drahé, není to tak úplně pravda. Klasických hotelů je na počet návštěvníků města poměrně málo a tudíž se ceny drží na relativně vysoké úrovni.

Za běžný místní 3* hotel v rámci běžných čtvrtí vhodných pro turisty zaplatíte okolo 1 000 až 1 200 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Lepší hotely nadnárodních řetězců pak obvykle nabízejí pokoje od 2 000 Kč za noc.

Zejména v centru a u pyramid ale narazíte i na opravdu levné penziony či hostely už od 300 Kč za noc.

Chystáš se do Káhiry?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 16. 12. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Káhiře. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.