Káhira

Co dělat v Káhiře

Objevte starověké památky

Starověké egyptské civilizace přitahují od nepaměti pozornost milionů lidí. Egypt po dlouhá tisíciletí patřil ke kolébkám vyspělé civilizace a do dnešních dob se z této éry zachovaly cenné památky, ze kterých se vám bude tajit dech.

Zamiřte na předměstí Káhiry a objevte jedny z neslavnějších světových památek. V přilehlém městě Gíza se rozkládá světoznámá Gízská nekropole s největší egyptskou pyramidou. A jen asi o 20 km jižněji navštívíte tajuplnou Džoserovu pyramidy v sakkárské nekropoli, do níž míří citelně méně turistů.

Z mladšího období již našeho letopočtu pak pochází četné mešity a pevnosti v živelné Islámské Káhiře, která se rozkládá na východním okraji centra.

A na jižním okraji hned vedle stanice metra zaplujte do stinných a velmi klidných úzkých uliček křesťanského Koptského města.

Navštivte živelné souqy a bazary

Arabský svět je synonymem pro živé trhy neboli souqy či bazary. A největší město arabského světa, totiž Káhira, samozřejmě nemůže zůstávat pozadu.

Zažijte autentickou atmosféru místních tržišť, na která turista zabloudí jen minimálně a naprostá většina návštěvníků jsou místní, pro které jsou souqy hlavním zdrojem nákupů.

Kde najdete nejlepší trhy v Káhiře?

Khan Al-Khalili

Nejznámější bazar v Islámské čtvrti najdete jen pár kroků severně od mešity Al-Azhar. Jako jediný je nejvíce turistický, i zde však převládají místní. Na tomto trhu ale i pořídíte i trochu suvenýrů, dále oblečení, šperky, starožitnosti, najdete zde i spoustu restaurací...

Al Khyiamia

Asi nejvíce autentický souq v Káhiře, který navštěvují zejména místní, se táhne po několika ulicích od mešity Al-Azhar směrem na jih. Vstup na trh poznáte podle masivní dřevěné brány. Zažijete zde ten pravý egyptský mumraj, uvidíte prodejce živých kuřat či holubů, řezníky, pekaře, ale i spoustu dalších obchůdků. 

Boulaq

Největší tržiště s oblečením, které se rozkládá prakticky přes celou stejnojmennou čtvrť. Stánky a obchůdky s oblečením jsou všudypřítomné a i tady zažijete opravdový egyptský chaos.

Ulice Talaat Harb

Hlavní třída centrální Káhiry není klasickým tržištěm, ale obchodů, stánků či občerstvení s kebabem tu najdete nepočítaně. Talaat Harb je hlavní nákupní ulice Káhiry, najdete zde zejména luxusnější obchody s oblečení, obuví nebo koženými výrobky.

Menší bazary a tržiště ale najdete prakticky na každé větší křižovatce po celé Káhiře.

 

Chystáš se do Káhiry?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 22. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.