Káhira

Jak se dostat do Káhiry

Káhira je ze zahraniční dobře dostupná leteckou dopravou, kvůli absenci většího množství nízkonákladových aerolinek jsou ceny letenek však poměrně vysoké. Z egyptských destinací lze do Káhiry využít i spojení vlakem či autobusem.

Letecky do Káhiry

V Káhiře jsou aktuálně 2 mezinárodní letiště, na která se létá zejména z Evropy, Arabského světa, Afriky a Asie.

Často levnější letenky z Arabského světa nebo třeba Itálie či Francie pořídíte také na 250 km vzdálené letiště Alexandria Borg el-Arab (HBE). Z Alexandrie do Káhiry se přitom snadno dostanete poměrně frekventovaným a pohodlným železničním spojením.

Jak už bylo řečeno, letenky přímo do Káhiry bývají dost drahé nezávisle na ročním období. Průměrná cena z Prahy i ostatních evropských měst se pohybuje mezi 8 500 a 11 000 Kč za zpáteční let.

Nejlevnější letenky obvykle nabízejí společnosti Aegean Airlines, Vueling nebo Air Arabia. Hlavní základnu na letišti Cairo International má Egyptair.

Vnitrostátní letenky

Do Káhiry často míří návštěvníci egyptských letovisek. Kromě organizovaných výletů s cestovkami můžete využít i vnitrostátních spojů Egyptairu, které zakoupíte i přes náš vyhledávač letenek. Zpáteční letenky z Hurghady nebo Šarm aš-Šajch stojí i se zavazadlem kolem 2 800 až 3 500 Kč.

Vlakem do Káhiry

Po železnici se dostanete do všech významných egyptských měst na řece Nilu a v jeho deltě. Vlaky nejezdí do letovisek u Rudého moře, ale využijete je zejména do měst jako Alexandria, Luxor, Asijút, Asuán či Port Saíd.

Egyptské vlaky se dělí do několika tříd, přičemž už 2. třída AC (s klimatizací) snese v pohodě srovnání s běžnými západními vlaky.

V Káhiře využijete jediné hlavní nádraží, odkud vyjíždějí všechny dálkové vlaky. Jmenuje se Ramses Station (poloha na mapě) a leží na křížení linek metra 1 a 2 (stanice Al Shohadaa).

Oficiální web egyptských železnic najdete na adrese: www.enr.gov.eg. Jízdenky online lze koupit vždy 2 týdny dopředu, ovšem pouze na 1. nebo 2. klimatizovanou třídu a jen na hlavních trasách. Online prodej se vždy zavírá 2 dny před odjezdem. 

Alternativně lze koupit jízdenky bez problémů i v pokladně na nádraží, nejlépe 1-2 dny dopředu.

Autobusem do Káhiry

V Egyptě funguje také dálková autobusová doprava. Moderní autobusy, které hravě plní západní standardy, provozuje soukromá společnost Go Bus Egypt. Jízdenky pořídíte online na webu go-bus.com do všech hlavních egyptských destinací.

Ceny bývají o trochu nižší než u vlaku a jízdní komfort vzhledem k moderním klimatizovaným autobusům je srovnatelný. Na druhou stranu jízdní doba na trasách, kde jezdí zároveň i vlak, bývá delší.

V Káhiře mají tyto autobusy stanoviště pod dálniční křižovatkou na severním okraji náměstí Tahrir (poloha na mapě).

Chystáš se do Káhiry?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 20. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.