Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Hurgada a pobřeží
Podnebí je podobné po celém Egyptě

22 °C

22 °C

25 °C

29 °C

33 °C

35 °C

36 °C

36 °C

34 °C

31 °C

27 °C

23 °C

Počasí v Egyptě

Pokud nemáte příliš rádi teplo, vyhněte se cestování v měsících červenci a srpnu, kdy se trhají teplotní rekordy. Je to však současně sezóna zrání manga, kterou vám rozhodně doporučujeme nevynechat, ale nebojte, tato sezona pokračuje až do října. Žádné jiné období v roce není výrazně specifické, v zimě můžete zažít déšť a v nočních hodinách velké chladno.

Pokud se do Egypta vydáte za poznáváním, určitě upřednostněte období listopad–duben, kdy je chladněji (od severu kolem 20 °C , k jihu pak kolem 25 °C  i více). V letním období od května do října se teploty pohybují  kolem 25 °C–40 °C  i více, opět dle oblasti. Ve vnitrozemí a na jihu v oblasti Sai’di regionu (Luxor, Asuán atd.) jsou vždy teploty vyšší.

U pobřeží čekejte příjemný vítr od moře, který dokáže ochladit a příjemné večery. Pokud pojedete v letní sezoně, doporučujeme na památky vyrazit hodně brzy ráno, nebo pak večer a vyhnout se poledni obloukem. Jinak počítejte se sprchou ve vlastním potu, a pokud nejste na tyto teploty zvyklí, velmi vás to unaví.

Kdy jet do Egypta

Vyrazte co nejdříve. Kromě letních hork a ramadánu, kdy je těžké jít za zábavou, vás nečekají žádná omezení. Pokud se do Egypta vydáte za poznáváním, určitě upřednostněte období listopad–duben, kdy je trochu chladněji. Upřednostňujete-li moře a vodní sporty, můžete do Egypta vyrazit kdykoli, neboť moře je teplé celý rok (v zimě kolem 22 °C  a v létě kolem 28 °C).

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 16 hod
Navrhni úpravu