Katedrála v Quitu

Ubytování v Quitu

Kde se ubytovat v Quitu

Quito je velmi rozlehlé město a výběr lokality pro ubytování může ušetřit spoustu strastí s dopravou k turistickým zajímavostem. Jakožto hlavní město s více než 2 miliony obyvatel nabídne kompletní škálu ubytování od levných hostelů po luxusní 5* hotely.

Všechna ubytování v Quitu srovnáte nejlépe na známých vyhledávačích:

Booking.com    Hotels.com

Jaké čtvrtě jsou v Quitu nejlepší pro ubytování?

La Marsical (Mariscal Sucre a Simón Bolívar)

Dvojice těsně sousedících čtvrtí, kterým místní neřeknou jinak než "La Mariscal" se dají zařadit do jednoho z hlavních center města. La Mariscal patří mezi nejlepší a nejupravenější oblasti v Quitu a kromě mnoha hotelů, restaurací a minimarketů je známá nočním životem, který zde tepe v pátky a soboty v mnoha barech, klubech a diskotékách.

Ústřední ulicí je výstavní Avenida Amazonas a výhodou je snadná dostupnost do historického centra (30 minut pěšky / 10 minut MHD), dobrá dostupnost taxíkem, autem, autobusem i metrem (10 minut pěšky) i velmi civilizované okolí.

Historické centrum

Středobod turistického dění je ideální, pokud milujete mumraj na ulicích a bydlení v menších stylových hotýlcích v historických budovách. Výhodou je samozřejmě bytí přímo v turistickém centru dění, nevýhodou dražší restaurace a velmi turistické obchody. Naopak dopravní dostupnost je skvělá autobusem i metrem.

Historické centrum také patří mezi oblasti s největší drobnou kriminalitou a zejména v nočních hodinách, pořád ale v rámci Latinské Ameriky patří k těm bezpečnějším centrům.

Levnější penziony do 600 Kč najdete v jižní "horší" části centra, doporučili bychom třeba Rincón Familiar Hostel Boutique.

Klasické hotely najdete v cenovém rozpětí 1 200 až 2 500 Kč za noc pro 2, obvykle se jedná o menší místní hotýlky, velké hotely v centru nenajdete. K hotelům s nejlepším poměrem cena vs. výkon bychom vybrali Masaya Quito *** nebo Hotel Boutique Portal de Cantuña ***.

La Carolina

Široká oblast v severní části centra okolo parku La Carolina patří k nejluxusnějším čtvrtím v Quitu, zejména její východní část. Najdete zde mnoho ambasád, na severním okraji parku La Carolina velký supermarket a po obou okrajích parku stanice metra. Oblast je skvěle dostupná MHD i autem, na druhou stranu ve večerních a nočních hodinách trochu sterilní a bez života.

V oblasti La Carolina se ubytujete hlavně v lepších hotelech, najdete zde ale i levné a skvěle hodnocené menší hotely s cenami okolo 1 110 Kč za noc pro 2, příklad za všechny je velmi dobrý La Carolina Inn na pomezí La Caroliny a čtvrti Colón.

Z lepších hotelů jmenujme Wyndham Garden Quito **** s cenami i pod 1 800 Kč za noc nebo jeden z nejlepších hotelů ve městě Sheraton Quito ***** s cenami od 3 500 Kč, což je na tento řetězec ve srovnání s Evropou či Severní Amerikou velmi dobrá cena.

La Floresta

Čtvrť La Floresta na východě centra leží na zlomu náhorní plošiny a z jejího okraje se naskýtají krásné výhledy na všechny strany. La Floresta je finančním centrem Quita s množstvím kvalitních hotelů a dobrou dopravní dostupností autobusy a taxíky, zatímco metro se této části města vyhýbá.

V La Florestě najdete několik supermarketů s potravinami, spíše luxusnější restaurace, ale do čtvrti Colón a La Mariscal s běžnými místními fast-foody dojdete za 10 minut pěšky.

Preferujete-li klidnější lokalitu a cestování taxíkem či autem, doporučujeme určitě Hotel Stubel Suites & Cafe **** s úžasným výhledem a velmi dobrými cenami kolem 1 300 Kč za noc pro 2.

Skvělý poměr ceny a výkonu také nabídne klasický řetězec NH Collection Quito Royal ***** s cenami od 2 500 Kč nebo Swissotel Quito ***** od 3 500 Kč.

U autobusového nádraží Quitumbe

Mnoho cestovatelů se vydává na putování po Ekvádoru autobusem, z nichž většina odjíždí z terminálu Quitumbe daleko na jihu města. Autobusy jezdí 24 hodin denně a tudíž často cestovatelé hledají hotel v blízkosti autobusového nádraží. V docházkové vzdálenosti asi 100 metrů najdete pouze jediný velmi špatně hodnocený Hotel Gran Quitumbe.

Obecně doporučujeme i navzdory velké vzdálenosti se raději ubytovat v centru. Taxík nebo Uber není žádný problém sehnat v kteroukoliv denní i noční hodinu, jen je nutné počítat minimálně se 40minutovou cestou do centra.

Ceny hotelů v Quitu

Quito není drahé město a ubytování v soukromém penzionu s vlastním pokojem a vlastní koupelnou lze pořídit klidně od 500 Kč za noc pro 2.

Běžné 3* hotely očekávejte v rozmezí 800 až 1 200 Kč za noc pro dva a velmi výhodné ceny nabízí kvalitní 4* a 5* hotely v dobrých čtvrtích, kdy za noc ve dvoulůžkovém pokoji zaplatíte mezi 2 200 a 3 700 Kč, tedy zhruba 2-3x méně než ve stejných řetězcích v Evropě a klidně 4x méně než v USA.

Protože Quito nemá žádné vyloženě vyhraněné sezony, ceny ubytování jsou podobné po celý rok.

Chystáš se do Quita?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 20. 06. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Quitu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.