Kde se ubytovat v Quitu

Quito je velmi rozlehlé město a výběr lokality pro ubytování může ušetřit spoustu strastí s dopravou k turistickým zajímavostem. Jakožto hlavní město s více než 2 miliony obyvatel nabídne kompletní škálu ubytování od levných hostelů po luxusní 5* hotely.

Všechna ubytování v Quitu srovnáte nejlépe na známých vyhledávačích:

Booking.com    Hotels.com

Jaké čtvrtě jsou v Quitu nejlepší pro ubytování?

La Marsical (Mariscal Sucre a Simón Bolívar)

Dvojice těsně sousedících čtvrtí, kterým místní neřeknou jinak než "La Mariscal" se dají zařadit do jednoho z hlavních center města. La Mariscal patří mezi nejlepší a nejupravenější oblasti v Quitu a kromě mnoha hotelů, restaurací a minimarketů je známá nočním životem, který zde tepe v pátky a soboty v mnoha barech, klubech a diskotékách.

Ústřední ulicí je výstavní Avenida Amazonas a výhodou je snadná dostupnost do historického centra (30 minut pěšky / 10 minut MHD), dobrá dostupnost taxíkem, autem, autobusem i metrem (10 minut pěšky) i velmi civilizované okolí.

Historické centrum

Středobod turistického dění je ideální, pokud milujete mumraj na ulicích a bydlení v menších stylových hotýlcích v historických budovách. Výhodou je samozřejmě bytí přímo v turistickém centru dění, nevýhodou dražší restaurace a velmi turistické obchody. Naopak dopravní dostupnost je skvělá autobusem i metrem.

Historické centrum také patří mezi oblasti s největší drobnou kriminalitou a zejména v nočních hodinách, pořád ale v rámci Latinské Ameriky patří k těm bezpečnějším centrům.

Levnější penziony do 600 Kč najdete v jižní "horší" části centra, doporučili bychom třeba Rincón Familiar Hostel Boutique.

Klasické hotely najdete v cenovém rozpětí 1 200 až 2 500 Kč za noc pro 2, obvykle se jedná o menší místní hotýlky, velké hotely v centru nenajdete. K hotelům s nejlepším poměrem cena vs. výkon bychom vybrali Masaya Quito *** nebo Hotel Boutique Portal de Cantuña ***.

La Carolina

Široká oblast v severní části centra okolo parku La Carolina patří k nejluxusnějším čtvrtím v Quitu, zejména její východní část. Najdete zde mnoho ambasád, na severním okraji parku La Carolina velký supermarket a po obou okrajích parku stanice metra. Oblast je skvěle dostupná MHD i autem, na druhou stranu ve večerních a nočních hodinách trochu sterilní a bez života.

V oblasti La Carolina se ubytujete hlavně v lepších hotelech, najdete zde ale i levné a skvěle hodnocené menší hotely s cenami okolo 1 110 Kč za noc pro 2, příklad za všechny je velmi dobrý La Carolina Inn na pomezí La Caroliny a čtvrti Colón.

Z lepších hotelů jmenujme Wyndham Garden Quito **** s cenami i pod 1 800 Kč za noc nebo jeden z nejlepších hotelů ve městě Sheraton Quito ***** s cenami od 3 500 Kč, což je na tento řetězec ve srovnání s Evropou či Severní Amerikou velmi dobrá cena.

La Floresta

Čtvrť La Floresta na východě centra leží na zlomu náhorní plošiny a z jejího okraje se naskýtají krásné výhledy na všechny strany. La Floresta je finančním centrem Quita s množstvím kvalitních hotelů a dobrou dopravní dostupností autobusy a taxíky, zatímco metro se této části města vyhýbá.

V La Florestě najdete několik supermarketů s potravinami, spíše luxusnější restaurace, ale do čtvrti Colón a La Mariscal s běžnými místními fast-foody dojdete za 10 minut pěšky.

Preferujete-li klidnější lokalitu a cestování taxíkem či autem, doporučujeme určitě Hotel Stubel Suites & Cafe **** s úžasným výhledem a velmi dobrými cenami kolem 1 300 Kč za noc pro 2.

Skvělý poměr ceny a výkonu také nabídne klasický řetězec NH Collection Quito Royal ***** s cenami od 2 500 Kč nebo Swissotel Quito ***** od 3 500 Kč.

U autobusového nádraží Quitumbe

Mnoho cestovatelů se vydává na putování po Ekvádoru autobusem, z nichž většina odjíždí z terminálu Quitumbe daleko na jihu města. Autobusy jezdí 24 hodin denně a tudíž často cestovatelé hledají hotel v blízkosti autobusového nádraží. V docházkové vzdálenosti asi 100 metrů najdete pouze jediný velmi špatně hodnocený Hotel Gran Quitumbe.

Obecně doporučujeme i navzdory velké vzdálenosti se raději ubytovat v centru. Taxík nebo Uber není žádný problém sehnat v kteroukoliv denní i noční hodinu, jen je nutné počítat minimálně se 40minutovou cestou do centra.

Ceny hotelů v Quitu

Quito není drahé město a ubytování v soukromém penzionu s vlastním pokojem a vlastní koupelnou lze pořídit klidně od 500 Kč za noc pro 2.

Běžné 3* hotely očekávejte v rozmezí 800 až 1 200 Kč za noc pro dva a velmi výhodné ceny nabízí kvalitní 4* a 5* hotely v dobrých čtvrtích, kdy za noc ve dvoulůžkovém pokoji zaplatíte mezi 2 200 a 3 700 Kč, tedy zhruba 2-3x méně než ve stejných řetězcích v Evropě a klidně 4x méně než v USA.

Protože Quito nemá žádné vyloženě vyhraněné sezony, ceny ubytování jsou podobné po celý rok.

Vyhledej si svůj hotel v Quitu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu