Cestování Covid-19

Ekvádor je aktuálně otevřený i pro turistické cesty. Při příletu se musíte prokázat negativním testem na koronavirus ne starším než 10 dní. Na zpáteční cestě musíte po příletu do ČR opět podstoupit testování na Covid.

Aktuální informace na webu MZV.

Zpět na seznam míst co vidět v Ekvádoru
Katedrála v Quitu

Quito

Hlavní město Ekvádoru ležící vysoko v horách (2.850 m) a jeho historické centrum je perlou koloniální architektury. Je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Uvidíte i architekturu moderní, muzea, upravené parky, velké tržnice, pouliční umělce a prodejce a upravené restaurace a kavárny.

Doporučujeme také jízdu lanovkou TelefériQo, jejíž konečná stanice se nachází ve výšce 4.100 m a nabízí krásný pohled na město a okolní vrcholy. Lístek stojí 8,5 USD a ke stanici lanovky se dá dojet speciálním autobusem zdarma, který odjíždí z Avenida Occidental. Z vrcholu lanovky se dá zdolat hora Rucu Pichincha (4.680 m). I s návratem jsou to 4 km (asi 5 hodin). Zeptejte se předem na bezpečnostní situaci na trase, z místa byly hlášeny krádeže. V Quitu se jinak dá bez problémů pohybovat městskými autobusy, trolejbusy a tzv. metrobusy (0,3 USD za jízdu). Přehledné mapy najdete na každé zastávce a místní vám rádi poradí. 

  • Naviguj: -0.20524, -78.4913

Další místa v Ekvádoru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu