Cestování Covid-19

Turistické cesty do Finska nejsou povoleny a vstup pro cizince je omezen. Aktuální informace o uvolňování na webu Ministerstva zahraničí.

Návrat do ČR je od 15.6. možný bez omezení.

Finsko povoluje vstup bez omezení pro občany těch zemí, ve kterých se za poslední týden neobjevilo více než 8 nových případů nákazy nemocí Covid-19 na 100 000 obyvatel.

Zdraví

Zdravotní opatření je zcela totožné jako v ČR, není potřeba dbát zvýšené pozornosti pro běžné nemoci, které jsou známé v afrických zemích nebo nutnost speciálního očkování. Zdravotní centra jsou v každém větším městě. V létě je však u vody docela velké množství komárů, proto je lepší mít s sebou repelent. Samozřejmostí je sjednané cestovní pojištění pro vycestování mimo ČR. 

Kriminalita

Kriminalita ve Finsku je na velice (opravdu velice) nízké úrovni. Je zde nejmenší podíl policistů na osobu v celém prostoru EU a policista je zde brán zcela vážně a důstojně. V dřívějších dobách (ještě před migrací občanů mimo EU do prostoru EU) bývalo Finsko nejbezpečnější zemí, nyní je tedy na místě alespoň základní obezřetnost jako nenechávat peněženku volně položenou bez dozoru nebo odejít od svých zavazadel a jiné. 

Riziko katastrof 

Srovnatelné jako pro ČR. 

Důležité kontakty 

Vše řeší telefonní číslo 112.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Jaromír Ryška
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu