Průvodce státem
Finsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost ve Finsku

Zdraví

Zdravotní opatření je zcela totožné jako v ČR, není potřeba dbát zvýšené pozornosti pro běžné nemoci, které jsou známé v afrických zemích nebo nutnost speciálního očkování. Zdravotní centra jsou v každém větším městě. V létě je však u vody docela velké množství komárů, proto je lepší mít s sebou repelent. Samozřejmostí je sjednané cestovní pojištění pro vycestování mimo ČR. 

Kriminalita

Kriminalita ve Finsku je na velice (opravdu velice) nízké úrovni. Je zde nejmenší podíl policistů na osobu v celém prostoru EU a policista je zde brán zcela vážně a důstojně. V dřívějších dobách (ještě před migrací občanů mimo EU do prostoru EU) bývalo Finsko nejbezpečnější zemí, nyní je tedy na místě alespoň základní obezřetnost jako nenechávat peněženku volně položenou bez dozoru nebo odejít od svých zavazadel a jiné. 

Riziko katastrof 

Srovnatelné jako pro ČR. 

Důležité kontakty 

Vše řeší telefonní číslo 112.

Země tisíce jezer

Finsko neboli Suomi, země tisíce jezer a nekonečných lesů, která se nachází na severu Evropy. Jeho sousedé jsou Norsko, Švédsko a Rusko. Patří do širší skupiny skandinávských zemí (při striktním dodržení jsou zahrnuty jako Skandinávie jen země Norsko, Dánsko a Švédsko).

Návštěvou Finska však určitě neprohloupíte. Jakmile se pro výlet nebo dovolenou rozhodnete a strávíte zde pár dní nebo týdnů, vždy budete mít krásné vzpomínky. Ať už na krásnou a čistou finskou přírodu, nebo na dlouhé lesní stezky, v nichž jste úplně oproštěni od ruchu měst a vy si tak můžete vychutnat klid a pohodu, která se dá zpříjemnit ještě zchlazením v přírodním jezeře a opečením klobásky na ohni. 

Dobrodruzi, kteří mají rádi zimu, si určitě vyberou z nepřeberného množství běžkařských či sjezdařských tratí a občas i mrazu k -30 °C. Výborným využitím tohoto mrazu je ho spojit se saunováním, kdy z rozehřáté sauny na cca 90 °C můžete skočit rovnou do sněhu a vychutnat si krásný a nezapomenutelný pocit zchlazení. A možná zpestřit i pohledem na nebeskou oblohu a při troše štěstí i polární září. 

Průvodce pro tebe napsal Jaromír Ryška
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - září
Mírné a krátké léto, tuhá, temná a dlouhá zima se Santa Clausem.
Více o počasí
Letenky od
3 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 37 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Jaromír Ryška
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu