Cestování Covid-19

Turistické cesty do Finska nejsou povoleny a vstup pro cizince je omezen. Aktuální informace o uvolňování na webu Ministerstva zahraničí.

Návrat do ČR je od 15.6. možný bez omezení.

Finsko povoluje vstup bez omezení pro občany těch zemí, ve kterých se za poslední týden neobjevilo více než 8 nových případů nákazy nemocí Covid-19 na 100 000 obyvatel.

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Helsinki
Celá jižní část Finska vybízí k letním výletům do přírody

-2 °C

-3 °C

0 °C

5 °C

12 °C

16 °C

20 °C

20 °C

13 °C

7 °C

2 °C

-1 °C
Rovaniemi
Domov Santa Clause je ožívá hlavně v zimě

-11 °C

-10 °C

-6 °C

0 °C

6 °C

12 °C

15 °C

13 °C

8 °C

0 °C

-6 °C

-9 °C

Počasí ve Finsku

Počasí ve Finsku je občas nevyzpytatelné. Z ničeho nic se stane, že v letních měsících je krásné počasí, z toho začne během pár minut pršet a pak je opět krásné počasí. Dalším zajímavým jevem jsou místní dešťové přeháňky, kdy na jednom místě prší, ale opodál, klidně i 100 metrů od vás, je suchá silnice. Dešťové přeháňky jsou časté v období kolem měsíců září a října. V zimě je pak nejvíce deprimující měsíc listopad, kdy není ani sníh, ani pořádně sluníčko a každý se pak těší na prosinec, kdy napadne sníh a vše dostane nový půvab a nádech zimy. Přes leden a únor dosahují teploty přes noc i k -30 °C. Ovšem pocitově to tak není (pocit menšího chladu), a to z důvodu, že je zde jiná vlhkost vzduchu než v ČR. 

Kdy jet do Finska

Pro milovníky zimy jednoznačně období leden až březen, a to z důvodu, že jsou zde krásné a dlouhé zimy s teplotami okolo -20 °C a pro milovníky turistiky a tepla pak období červenec/srpen. Teploty v těchto měsících stoupají až k hodnotě 30 °C

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele Jaromír Ryška
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu