Polární záře
Finsko

10 míst co vidět ve Finsku

Helsinki

Helsinki

Hlavní město Finska Helsinky (finsky Helsinki) by nemělo uniknout pozornosti žádného návštěvníka Finska, dokonce ani největším milovníkům přírody. Celá metropole se skládá ze čtyř měst: Helsinky, Espoo, Vantaa a maličkého Kauniainen.

V okolí doporučujeme navštívit pevnost Suomenlinna a městečko Porvoo:

Viapori, název který pevnost Suomenlinna nesla až do roku 1918, se rozprostírá na území šesti ostrovů a dnes náleží k území Helsinek. Tato dochovalá památka patří ke světovému dědictví UNESCO a zároveň tedy i k turisticky vyhledávaným místům, neboť nabízí nezapomenutelný výhled na malebné okolí. Pevnost byla určena pro obranu a ochranu města Helsinek před nájezdy útočníků při válkách.

Druhým nejstarším městem ve Finsku je Porvoo. Leží nedaleko Helsinek a je turisticky vyhledávaným místem především pro své krásné centrum se starými dřevěnými domky červené barvy na břehu řeky.

Název města vznikl podle pevnosti nedaleko řeky Porvoo, která městem protéká. Porvoo je finské město a přístav, který se nachází na pobřeží Finského zálivu a leží přibližně 50 km východně od Helsinek. Porvoo je také sídlem švédsky mluvící diecéze. Město je známé především svými starými dřevěnými domky a přístavními sklady, které jsou navrženy na zapsání do seznamu kulturního světového dědictví UNESCO.

Chystáš se do Finska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Jaromír Ryška
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.