Zpět na seznam míst co vidět v Lyonu
Lyon

Lyonské akvárium

Pokud byste chtěli vidět něco jiného než město nebo byste chtěli zabavit děti, vhodnou volbou bude návštěva místního akvária. Najdete tu celkem 47 nádrží s všemožnými druhy vodních živočichů. V tom největším najdete například obávané žraloky. Celé akvárium je rozděleno do 5 sektorů podle druhu živočichů. Zajímavým místem je část zvaná „Pět smyslů“, kde si můžete sáhnout na některé živočichy. 

Otevřeno mají každý den mezi 11:00–19:00 hod. Vstupné pro dospělého činí 15 EUR, děti mezi 5–10 lety zaplatí 11 EUR, děti 3–4 roky 6 EUR a děti pod 3 roky mají vstupné zdarma. Vstupenky je vhodné zakoupit dopředu online, čímž se můžete vyhnout případným frontám. Více informací: aquariumlyon.fr/en/.

Nachází se jižně od centra na břehu řeky Rhône, ale v jeho blízkosti uvidíte také soutok s řekou Saône. K akváriu přiléhají 2 parkoviště, které mají k dispozici 500 míst zadarmo. Jezdí sem pouze autobus, a to linky C07, C08, C10 a 63 na zastávku Bastero-Aquarium, linka 88 a 15 na zastávku Maison du Confluent. 

  • Naviguj: 45.7277, 4.81577

Další místa v Lyonu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu