Lyon
Lyon

18 míst co vidět v Lyonu

Náměstí Bellecour

Lyon

Jestli jste si někdy říkali, jaké je největší náměstí v Evropě a jak by vypadalo, tak jste na správném místě. Je to právě Place Bellecour s největší volnou plochou náměstí v Evropě. Určené je pouze pro pěší a má rozměry 310 × 200 metrů. Přímo uprostřed se tyčí socha Ludvíka XIV. na koni. Stejně jako se říká u nás v Praze „sejdeme se u koně“ nebo „sejdeme se pod ocasem“, pro místní má toto místo stejnou tradici. Pro turisty je místo vyhledávané zejména svými 2 turistickými centry. Náměstí je také důležitým startovním bodem, z něhož vychází několik hlavních oblíbených ulic s mnoha obchody (Rue de la République, Rue Victor-Hugo, Rue du Président Éduard Herriot). 

Svou velikostí je náměstí vhodné pro pořádání mnoha akcí. Přes zimu zde najdete kluziště, často se tu pořádají různé kulturní akce a události nebo je také vhodným bodem pro demonstrace všeho druhu. 

Na náměstí se dostanete snadno pěšky, jezdí sem metro linky A D na stanici Bellecour a samozřejmě jsou v okolí autobusové zastávky (Bellecour Le Viste). Pokud přijedete autem, najdete tu několik parkovacích domů a míst, která jsou ovšem zpoplatněná. 

Chystáš se do Lyonu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 15. 03. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.