Lyon
Lyon

18 míst co vidět v Lyonu

Mrakodrapy „tužka a guma“

Lyon

Každé město se pyšní svou nejvyšší či nejzajímavější budovou, která se stane časem jednou z ikon města. V Lyonu je to právě mrakodrap Tour Part-Dieu, i když je 2. nejvyšší budovou v Lyonu (165 m), zaujme svým vzhledem. Postaven byl v 70. letech 20. století a jmenoval se Tour du Crédit Lyonnais, ale právě jeho vzhled „tužky“, jak mu místní začali přezdívat, mu dal nové jméno. Dnes se v jeho prostorách nachází převážně kanceláře, ale posledních 10 nejvyšších pater patří hotelu Radisson Blu Hotel Lyon. Samotný hotel se tak řadí k nejvýše položeným hotelům v Evropě. Nahoře se nachází také restaurace, odkud máte nádherný výhled na celé město. Více informací k hotelu: radissonhotels.com

Nejvyšším mrakodrapem je Tour Incity, který nese přezdívku „guma“ také podle svého vzhledu. Otevřen byl roce 2016 a ční do výšky 200 m. Dovnitř se bohužel nedostanete, jsou zde pouze kanceláře. Nachází se hned vedle mrakodrapu „tužky“, čímž tvoří krásnou dvojici a panorama města, protože je nikdy nepřehlídnete z žádné vyhlídky na město. 

Umístěny jsou vedle nákupního centra a nádraží Gare de Lyon Part-Dieu, kde najdete stanici metra Part-Dieu, autobusové a tramvajové zastávky se stejným názvem.

Chystáš se do Lyonu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 15. 03. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.