Lyon
Lyon

18 míst co vidět v Lyonu

Park de la Tête d´Or

Lyon

Každé město má svůj krásný městský park, v Lyonu je to právě tento a řadí se k jedněm z největších městských parků ve Francii. Park pochází z roku 1862, kdy byl dokončen ve svém typickém anglickém stylu. Oblíbený je hlavně místními obyvateli, kteří sem chodí odpočívat na pikniková místa, běhat a sportovat, ale najdou si zde své všichni, kteří hledají krásu a klid od ruchu města. K největším atrakcím parku patří velké skleníky, několik botanických zahrad a nově udělaná tzv. africká planina v rámci zoo, kde potkáte zvířata ve volném výběhu.  Velkou část parku zabírá také jezero, v němž je malý ostrůvek L'Ile du souvenir. K němu se dostanete podchodem pod jezerem a najdete zde pomník věnovaný padlým z 1. světové války. 

Otevírací doba parku v letním období (15. 4.–14. 10.) 6:30–22:30 hod., v zimním období (15. 10.– 14. 4.) je otevírací doba zkrácena do 20:30 hod. K pomníku se dostanete v rozmezí 11:00–17:00 hod., zoo má otevřeno vždy od 9:00 do 17:00–18:00 hod. Botanické zahrady mají také otevřeno vždy od 9:00 hod. a zavírací doba se liší podle druhu zahrady. Výhodou celého parku a všech jeho objektů a atrakcí je vstup zdarma. Více informací k celému parku: lyon.fr/lieu/parcs/parc-de-la-tete-dor, zoo: zoo.lyon.fr/zoo/sections/fr, botanické zahrady: jardin-botanique-lyon.com/jbot/sections/fr.

Do parku vede celkem 7 vchodů, ale k nejhezčím se řadí vchod Porte des Enfants du Rhône, odkud se vám ihned naskytne krásný výhled na park a jezero. Jezdí sem také autobus na zastávku Parc de la Tête d´Or. V celém okolí parku najdete mnoho dalších autobusových zastávek. Asi 5 minut chůze od parku se nachází také stanice metra Masséna a Charpennes-Charles Hernu. Vhodným prostředkem pro pohyb parkem je kolo, které si můžete velmi snadno půjčit ve městě. 

Chystáš se do Lyonu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 15. 03. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.