Zpět na seznam míst co vidět v Lyonu
Lyon

Park de la Tête d´Or

Každé město má svůj krásný městský park, v Lyonu je to právě tento a řadí se k jedněm z největších městských parků ve Francii. Park pochází z roku 1862, kdy byl dokončen ve svém typickém anglickém stylu. Oblíbený je hlavně místními obyvateli, kteří sem chodí odpočívat na pikniková místa, běhat a sportovat, ale najdou si zde své všichni, kteří hledají krásu a klid od ruchu města. K největším atrakcím parku patří velké skleníky, několik botanických zahrad a nově udělaná tzv. africká planina v rámci zoo, kde potkáte zvířata ve volném výběhu.  Velkou část parku zabírá také jezero, v němž je malý ostrůvek L'Ile du souvenir. K němu se dostanete podchodem pod jezerem a najdete zde pomník věnovaný padlým z 1. světové války. 

Otevírací doba parku v letním období (15. 4.–14. 10.) 6:30–22:30 hod., v zimním období (15. 10.– 14. 4.) je otevírací doba zkrácena do 20:30 hod. K pomníku se dostanete v rozmezí 11:00–17:00 hod., zoo má otevřeno vždy od 9:00 do 17:00–18:00 hod. Botanické zahrady mají také otevřeno vždy od 9:00 hod. a zavírací doba se liší podle druhu zahrady. Výhodou celého parku a všech jeho objektů a atrakcí je vstup zdarma. Více informací k celému parku: lyon.fr/lieu/parcs/parc-de-la-tete-dor, zoo: zoo.lyon.fr/zoo/sections/fr, botanické zahrady: jardin-botanique-lyon.com/jbot/sections/fr.

Do parku vede celkem 7 vchodů, ale k nejhezčím se řadí vchod Porte des Enfants du Rhône, odkud se vám ihned naskytne krásný výhled na park a jezero. Jezdí sem také autobus na zastávku Parc de la Tête d´Or. V celém okolí parku najdete mnoho dalších autobusových zastávek. Asi 5 minut chůze od parku se nachází také stanice metra Masséna a Charpennes-Charles Hernu. Vhodným prostředkem pro pohyb parkem je kolo, které si můžete velmi snadno půjčit ve městě. 

  • Naviguj: 45.777, 4.85248

Další místa v Lyonu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu