Paříž

Počasí v Paříži a kdy sem jet

Počasí v Paříži

Počasí se moc neliší od toho, jaké známe v Čechách. Zimy jsou chladné a léta teplá, nicméně v Paříži jsou zimy přeci jen o něco mírnější, jelikož podnebí ovlivňuje relativně nedaleký oceán. Se sněhem se zde setkáte ještě méně než třeba v Praze.

Je zajímavé, že srážkové úhrny jsou podobné prakticky po celý rok. Jen výjimečně zde prší několik dní v kuse.

Jaro – Brzké jaro umí být trochu nevyzpytatelné, teploty mohou být příjemné a teplejší, ale naopak zažijete i dny, kdy je chladno a hodně prší. I když je tepleji přes den, přes noc se pak výrazně ochladí. Březnové a dubnové teploty se pohybují kolem 15°C, příjemnější a stabilnější počasí začíná v květnu, kdy teploty stoupají i přes 20 °C.

Léto – Nejteplejším měsíci jsou červenec a srpen, kdy se průměrná teplota pohybuje okolo 25 °C, ale často může překročit i tropickou "třicítku". Ať tak či tak, v Paříži najdete mnoho parků a ulic lemovaných stromy, takže i velká horka se zde dají prožít příjemně. Sprchne jen při bouřkách.

Podzim – Barvený podzim je v Paříži nádherný, už jen díky mnoha stromům v ulicích a četným parkům. Počasí může být podobně nevyzpytatelné jako na jaře s teplotami od 10 do 20°C a občasným deštěm. Platí ale, že podzimy jsou tu méně sychravé než třeba v našich končinách.

 Zima – V zimě je nechladnějším měsícem leden s průměrnými teplotami okolo 3 °C, ale opět mohou přijít mrazíky a studený vítr, čímž se teploty dostanou do mínusu. Sníh v Paříži není běžný, a když výjimečně napadne, moc dlouho nevydrží. Běžně však očekávejte teploty spíše kolem 7 až 8 °C, které jsou ideální pro návštěvy muzeí, galerií a památek.

Tabulka teplot během roku

Paříž - Průměrné teploty a srážky během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
6 °C
únor
přeháňky
8 °C
březen
polojasno
12 °C
duben
polojasno
15 °C
květen
polojasno
20 °C
červen
polojasno
23 °C
červenec
polojasno
25 °C
srpen
polojasno
25 °C
září
polojasno
21 °C
říjen
polojasno
16 °C
listopad
přeháňky
10 °C
prosinec
přeháňky
7 °C

Kdy jet do Paříže

V podstatě se sem můžete vydat po celý rok, záleží na vašich preferencích.

V zimě se můžete ohřát v mnoha kavárnách a muzeích, čímž vám nebude líto, že venku není hezky.

V létě vás mohou překvapit vysoké teploty, což ve městě nemusí být to nejpříjemnější, na druhou stranu se můžete zchladit v parcích...  Jednou z velkých nepříjemností letního období je fakt, že se tu vyskytuje mnohem více turistů a čekací doby ve frontách k památkám můžou být velmi nepříjemné.

Asi nejvhodnější dobou je jaro a podzim, kdy jsou teploty na velmi příjemných hodnotách pro poznávání města. Jaro se nese ve znamení čerstvé syté zeleně v ulicích, zatímco podzim hraje všemi barvami. Tato období jsou určitě nejlepší pro romantickou návštěvu Paříže...

Chystáš se do Paříže?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 09. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.