Kde se ubytovat v Paříži 

V Paříži máte opravdu velký výběr druhů ubytování a jejich umístění. Z podmínek ubytování si vybere každý, jen počítejte s tím, že Paříž nepatří k nejlevnějším a nutná je proto včasná rezervace. Nejlepším obdobím je jaro nebo podzim, kdy nepanuje tak velká turistická sezona, ale ještě není úplná zima.  

Mezi nejoblíbenější oblasti vhodné pro ubytování, kde zažijete pravou atmosféru a život města, ale zároveň nezaplatíte ty nejvyšší sumy, je čtvrť Montmartre a jeho okolí.

V úplném centru města, tedy v okolí Louvru a podél ulice Champs Élysées, nenajdete skoro žádné levné ubytování, ale spíše luxusní hotely a drahé apartmány. To samé platí pro oblast kolem Eiffelovy věže, hlavně pokud budete chtít výhled z pokoje přímo na ni.

Na východ od centra, v okolí Bastilly, si můžete dopřát opět klidnější část města, kde se konají často trhy a ubytování tu bude o něco levnější.  V Latinské čtvrti, opět východní část města, ale na druhém břehu řeky, můžete sehnat levnější ubytování. Ovšem v této čtvrti může panovat trochu více ruchu, jelikož se jedná o studentskou oblast.

Výhodnou možnost nabízí je také oblast okolo mrakodrapu Montparnasse, kde seženete levnější ubytování a rychle se dostanete do centra. 

Obecně ale platí poučka hledat ubytování v zónách 1 až 3 podle mapy dopravního podniku, ideálně u stanice metra (pokud chcete využívat pouze jednorázové lístky ticket t+), případně i u stanice vlaků RER (pokud budete využívat vícedenní jízdenky, které platí i na vlaky).

Ceny 

Nejlevnější hostely se dostanou výjimečně pod 1 000 Kč za noc pro 2 osoby a celkově jich v Paříži moc nenajdete.

Mnohem častější jsou apartmány, které se nachází nejvíce právě v okolí Montmartru, kde ty nejlevnější cenově vychází jako hostely, ale najdou se i dražší. Nejlevnější se pohybují v rozmezí 1 200–2 500 Kč za noc pro 2 osoby. Nejvíce se jich však pohybuje cenově od 2 500 Kč a výše.  

Hotely můžete využít v Paříži opravdu hodně a nejvíce najdete tříhvězdičkové. Převážně stojí na turistických místech a v centru, ale ty levnější najdete spíše dál od centra. Nejlevnější hotely, které mají běžnou úroveň, se pohybují v rozmezí 2 000–3 000 Kč za noc pro 2 osoby. Mnohem častěji se ceny však vyšplhají i přes 4 000 Kč.  

Pokud rádi hledáte levné ubytování přes airbnb, tak si tu moc nepomůžete, jelikož se jedná o Paříž. Výjimečně se dostanete pod 1 000 Kč za noc a většinou to jsou pouze soukromé pokoje. Soukromé byty se pohybují spíše od 1 300 Kč za noc, ale často najdete více těch dražších.

Jak a kde rezervovat ubytování v Paříži

Nejvíce nabídek ubytování všech kategorií najdete na tradičním serveru booking.com. Protože je ale v Paříži opravdu hodně ubytovacích zařízení, z nichž některá nabízejí slevy jen na vlastních portálech nebo jen na určitých serverech, rozhodně doporučujeme při hledání srovnat více různých webových stránek. 

Konkrétně u Paříže hledejte na těchto webech:

Ubytování v soukromých apartmánech rezervujte ideálně na oblíbeném webu airbnb.com.

Hotel si rezervujte online ideálně co nejdříve před cestou. Doporučuje se alespoň měsíc až dva – s blížícím se datem totiž ceny vcelku dramaticky stoupají, podobně jako u letenek.

Počítejte také s tím, že ceny ubytování v Paříži jsou během víkendů, svátků a prázdnin až o 30% vyšší než v průběhu pracovního týdne.

Tipy na hotely v Paříži

Pojďme se podívat na konkrétní hotely, které se mohou pyšnit nejlepším poměrem ceny ku výkonu. Samozřejmě hodnocení a potřeby každého cestovatele jsou značně subjektivní, nicméně pokud jde o cenu a komfort, tyto hotely si jistě najdou širokou cestovatelskou základnu.

Ibis Paris Avenue d'Italie

Tento klasický hotel řetězce Ibis je známý svými dobrými cenami při včasné rezervaci (alespoň měsíc a půl dopředu). U nevratných rezervací, které zaplatíte hned, ceny startují na 1 200 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc. Rezervace se stornem zdarma pak obvykle pořídíte za velmi dobrých 2 000 až 2 500 Kč. Hotel má strategickou polohu nedaleko od náměstí Place d'Italie, kde se kříží 3 linky metra. Je vynikající při příletu či odletu z letiště Orly, nachází, místem prochází linka metra 7, která navazuje na tramvaj T7 jezdící právě na Orly.

Hotel Mazagran

Malý hotel, který se může pyšnit jedním z nejlepších poměrů ceny a místa. Pokud budete rezervovat dostatečně včas (ideálně aspoň 2 měsíce před cestou), za cenu kolem 1 700 Kč budete bydlet v novém hotýlku přímo v centru města zhruba na polovině cesty mezi nádraží Garde du Nord a katedrálou Notre-Damme v těsné blízkosti stanic metra Strasbourg - Saint Denis a Bonne Nouvelle

Hotely Ibis poblíž Bastilly

Jedny z mnoha "Ibisů" v Paříži najdete na strategickém místě nedaleko stanice Nation, kam přijíždí jeden z autobusů z letiště CDG a přímo u stanice metra Reuilly Diderot nebo Ledru Rollin, odkud se za pár minut dostanete do centra. Jen pár desítek metrů odsud je pak náměstí Bastilly. Počítejte se standardními cenami kolem 2 000 Kč za noc pro dva.

Hotel d'Argenson

Tento menší hotel s výborným hodnocením najdete přímo v srdci Paříže u nádraží Saint Lazare a asi 250 metrů od Champs Elysées. S cenou okolo 2 200 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji může konkurovat jen málokterým pařížským hotelům, vezmeme-li v úvahu skvělou centrální polohu.

Hotely F1

Síť hotelů Formule 1 je ve Francii velmi oblíbená. Ačkoliv se zaměřují primárně pro motoristy, na okraji Paříže najdete dvě "ef-jedničky", které můžou využít i běžní turisté. Hotely F1 jsou známé svými stabilně nízkými cenami kolem 1 200 až 1 300 Kč na noc, a to při rezervaci relativně na poslední chvíli. Čekejte ovšem jen nejzákladnější vybavení, obvykle se sdílenou toaletou a sprchou. Hotely jsou dobrou volbou, pokud do Paříže míříte autem.

Dobrých hotelů do 2 500 Kč za noc však najdete v rámci centra Paříže více, stačí se podívat na mapu níže, hledat a vybrat ten váš, ideální.

Luxusní hotely

Každá velká světová metropole se pyšní známými luxusními hotely, ve kterých je bydlení spíše otázka společenského postavení než reálných potřeb. Jaké hotely podobného ražení najdete v Paříži?

  • Park Hyatt Paris Vendome se svým císařským apartmá s cenou kolem 350 000 Kč za noc. Najdete zde ale i běžné dvoulůžkové pokoje od 16 000 Kč...
  • Hotel Ritz je pojem na celém světě. S polohou poblíž Louvru uspokojí všechny cestovatele, kteří jsou ochotni za pokoj na noc zaplatit částku v rozmezí od 35 000 do 150 000 Kč.
  • Four Seasons Hotel George V kromě "běžných pokojů" s cenovkou od 35 000 Kč nabídne i svá ikonická královská apartmá, ve kterých za jednu noc zaplatíte až 630 000 Kč.
  • Mezi další hotely, které se řadí k nejdražším na světě se pak řadí Le Bristol, Hotel de Crillon nebo Plaza Athénée...

Vyhledej si svůj hotel v Paříži. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu