Průvodce městem
Sirné Tbilisi
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Tbilisi

Jak se dostat do Tbilisi

Do Tbilisi nejčastěji přiletíme s přestupem z Turecka, případně ze zemí bývalého východního bloku. Během letního letového řádu jsou také operovány přímé letecké linky z Prahy a Bratislavy, které má na starost aerolinie Georgian Airways.

Zpáteční letenky do Tbilisi se velmi často pohybují na úrovni 5–6.000 korun. Z letiště Tbilisi pak do centra dojedete autobusem či taxíkem.

Díky nízkonákladovým aerolinkám Wizz Air však mnohdy do Gruzie přiletíte spíše na letiště Kutaisi. Odtud jezdí maršrutky buďto přímo od terminálu letiště do centra Tbilisi, nebo to můžete vzít s pauzou v Kutaisi, odkud pojedete do Tbilisi na nádraží Didube, kde se střetávají veškeré linky z celé Gruzie.

Jak cestovat po Tbilisi

Pěšky

Budete-li bydlet v centru města, vystačíte si s vlastníma nohama. Pěšky se dá relativně dobře za jeden den obejít vše podstatné.

Metrem

Na delší vzdálenosti či k cestě na autobusové nádraží Didube využijte místní metro.

U vstupu si zakoupíte kartičku „Metromoney“ za 2 lari a nabijete určitou sumou, kterou hodláte projezdit. Kartička je přenosná, postačí vám proto pouze jedna pro celou skupinu osob. Kartu lze také vrátit za předpokladu, že nebude poničená a budete mít uschovanou účtenku – doba k vrácení činí 30 dní od prodeje.

Standardní cena za jízdu metrem, ale i dalšími dopravními prostředky, je 0,50 lari. Lístek platí 1,5 hodiny.

Maršrutkou

Pro Gruzii tolik typické minibusy zvané maršrutky jezdí městem křížem krážem. Jejich mapu najdete zde – http://ttc.com.ge/index.php?lang_id=ENG&sec_id=143.

Jízdenka se platí v automatu uvnitř maršrutky za pomocí drobných (automat nevrací) nebo v novějších žlutých vozech kartou Metromoney přiložením k automatu. Následně vám vyjedete lístek, který si uschováte. Jízda stojí 0,80 lari.

V případě přestupu, je nutné znovu přiložit kartičku a nechat si vytisknout nový lístek s nulovým poplatkem v rámci 1,5 hodinového intervalu.

Lanovkou

V Tbilisi najdeme 2 lanové dráhy provozované dopravním podnikem. Jedna jezdí z parku Rike k pevnosti Narikala nad Starým městem a druhá od parku Vake k Želvímu jezeru „Turtle Lake“.

Jízda na lanovce Rike – Narikala stojí 2,5 lari a na Vake–Turtle 1 lari.

Lanovka k Narikala

Mimo tyto lanovky se lze svézt ještě jednou, a to tzv. Tbilisi Funicular jezdící do zábavního parku Mtatsminda, kde se nachází taktéž výtečná restaurace s výhledem na město.

Taxi

Při využívání taxi dbejte na to, abyste si stanovili cestu předem. Jízda po městě by neměla stát více jak 15 lari.

Chcete-li se vyhnout zbytečným dohadům s taxikáři, využijte mobilní aplikaci Taxify, kde se jízdné dozvíte předem bez zbytečných průtahů.

Co tady objevíš?

Starobylé město na řece Kura vás obohatí jak z pohledu historického desítkami klášterů v čele s Katedrálou Nejsvětější Trojice, tak i gastronomického v restauraci Machakhela ve starém městě Dzveli. V neposlední řadě také ze zdravotního hlediska díky tradičním sirným lázním ve čtvrti Abanotubani.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
2–3 dny
Samotné město prozkoumáte během jednoho až dvou dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
V létě na procházky po parcích, v zimě za revitalizací do sirných lázní.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Přímé lety z Prahy a Bratislavy pořídíte okolo 5.000 korun.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu