Indie

Víza do Indie

Víza

Občané ČR mají při cestě do Indie vízovou povinnost. O vízum je možno si zažádat dvojím způsobem, a to buď elektronicky jako žádost o vízum eTV – elektronické turistické vízum nebo na ambasádě.

Při žádosti o elektronické vízum můžete vybrat ze čtyř různých variant, u nichž se liší ceny:

 • 30denní (návštěva mezi dubnem a červnem) za 10 USD. Funguje jako double–entry, tj. během 30 dní platnosti můžete do Indie vstoupit dvakrát (není tak problém například výlet do okolních zemí), 
 • 30denní (návštěva mezi červencem a březnem) za 25 USD. Rovněž funguje jako double–entry, 
 • Roční za 40 USD. Celková doba pobytu v kuse však nesmí překročit 90 dní. Funguje jako multiple–entry, do Indie tedy můžete vstoupit během jednoho roku vícekrát,
 • 5leté za 80 USD. Celková doba pobytu v kuse taktéž nesmí překročit 90 dní. Funguje jako multiple–entry.

Pro delší cesty do Indie, či kvůli nevyhovění některým podmínkám k žádosti o eTV, je možno zažádat klasicky přes ambasádu v Praze. Formulář se vyplňuje taktéž elektronickou formou. Součástí žádosti je poplatek 2 050 Kč. Vízum se dá prodloužit přes indické Foreigners Regional Registration office, avšak pouze v případě, že o něj zažádáte na ambasádě. Prodloužit nelze elektronické vízum.

Jak vyplnit žádost o vízum do Indie on–line

Jděte na stránku indianvisaonline.gov.in/evisa, kde klikněte na první možnost e–Visa Application a postupujte krok za krokem. Na různých stránkách se můžete dočíst o „komplikovanosti“ získání víz a průchodnosti formulářem, není tomu tak. O vízum v poklidu zažádáte do 15 minut.

 1. V prvním kroku zvolíte základní informace jako typ pasu (zvolte Ordinary Passport) a druh víz Visa Service (zvolte eTourist Visa a následně Recreation / Sight Seeing).
 2. V druhém kroku vyplníte vaše nacionále bez diakritiky. U Citizenship ID vyplňte číslo vašeho občanského průkazu, jako náboženství Religion můžete zvolit Christian a viditelné rozpoznatelné znaky ponechte jako žádně vyplněním „none“.
 3. Ve třetím kroku budete ještě vyplňovat vaší adresu, údaje o rodičích a zaměstnání.
 4. Čtvrtý krok se týká vaší cesty – vyplňte letiště příletu a předpokládaný itinerář. Země v uplynulých 10 letech můžete přeskočit. Reference Name in India bude váš hotel pro první noc (název, adresa, telefon). U Reference Name in Czech Republic vyberte osobu, které by se mělo volat v případě vaší nouze.
 5. Pátý krok bude odklikání všech řádků na „No“, pokud tomu tak samozřejmě skutečně je a pokračujte dále.
 6. V šestém kroku nahrajte vaší fotografii. Stačí se vyfotit mobilem před bílou stěnou. Fotku tu budete moci později oříznout. Musí se jednat o fotku formátu .jpg s minimálním rozměrem 350x350 px a velikostí od 10 KB do 1 MB.
 7. Sedmý krok po vás bude vyžadovat fotografii stránky pasu s vašimi údaji (ta s fotografií). Je nutné ji uložit jako soubor .pdf. Ideálně třeba za pomocí aplikace Genius Scan (Android, iOS) do vašeho mobilního telefonu. Velikost souboru musí být mezi 10 KB a 300 KB.
 8. Osmý krok už budete vyzváni k platbě. Cena víza činí 80 $ bez poplatku za platbu, tudíž celková částka bude asi 82,5 $. Zaznamenejte si vaše číslo Application Id, podle kterého později žádost dohledáte.
 9. Hotovo. Vaše žádost byla odeslána. Nyní vyčkejte 72 hodin na odsouhlasení víz, které vám přijde do emailu. Souhlas s udělením elektronického víza do Indie si vytiskněte a mějte s sebou na letišti u odbavení i celní kontroly po příletu do Indie.

Váš status víz si můžete zkontrolovat zde.

Další dokumenty

Platný cestovní pas a vízum jsou samozřejmostí. Po příletu do Indie musí turista vyplnit imigrační formulář, který následně předá úředníkovi po vystoupení z letadla. Určitě musíte znát adresu, kde budete v Indii bydlet – může se jednat i o hotel na první noc. Úředník se může ptát na různé věci ohledně vaší cesty. Většinou zjišťuje, co tam jedete dělat nebo jestli máte Indii rádi. Nebuďte překvapeni, když bude úředníček trošku osobní s poznámkami typu „Your eyes are very beautiful.“

Očkování

Do Indie je vhodné mít očkování tetanu, tyfu a žloutenky typu A a B.

Při cestách mimo dostupnou lékařskou péči je také doporučeno být očkován proti vzteklině.

Antimalarika jsou doporučená, ale nejsou nutností. V oblasti se vyskytuje malárie, ale není to její závažná forma, a tak s ohledem na vedlejší účinky antimalarik je lepší investovat do moskytiér a repelentů.

Celní předpisy

Do Indie je možno dovézt max. 1 l alkoholu, 200 ks cigaret, 250 g tabáku. Na věci osobní potřeby se clo nevztahuje. Ze země je zakázán vývoz slonoviny, zvířecí kůže, více než sto let starých historických předmětů a dalších položek, o nichž se dočtete na stránkách www.mzv.cz. Nejedná se o předměty, které by běžný cestovatel  nosil jen tak v batohu.

Chystáš se do Indie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Nikola Sichlerová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele roman.palka
roman.palka
před 7 měs

Ahojte,

je tu nekdo kdo v posledni dobe zadal o viza do Indie?

Planujeme tam s pritelkyni cestu na zacatku zari z Malajsie a postupne navstivit Amritsar-Jammu-Leh a Nove Dilli. Tudiz i oblast Himalaji a ozahavy region sousedici s Cinou.

Chci jen posbirat informace, aby nam to nahodou nezamitli, pripadne na co si dat pozor pri zadosti.

Diky

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 7 měs

Ahoj, ožehavý region byl dlouhodobě (a těsně před covidem obzvlášť) stát Jammú a Kašmír, který sousedí s Pákistánem. Oblasti sousedící s Čínou (tj. pro vás Ladakh) byly v pohodě (alespoň ty, kam stálo za to jet), akorát bylo třeba povolení na některé výlety z Lehu (do Nubra Valley a k jezeru Pangong, což doporučuju jet oboje jako 3denní okruh (lze asi jen v červnu a září, jinak každé zvlášť) sdíleným taxíkem, kdy firma povolení vyřídí. Určitě se stavte cestou do Lehu v Lamajuru a za návštěvu stojí následně i klášter v Alchi, který leží 4 km od hlavní silnice, a Likir 4,5 km od silnice. Povolení kvůli blízkosti čínské hranice je třeba i na průjezd mezi Spiti Valley (Kaza) a Reckong Peo, ale vy to asi vezmete jako většina busem přes Manali nebo letecky. Byl jsem v Ladakhu a Spiti před 4 lety a fotky mám tady: https://eu.zonerama.com/liborste...um/5070187

Asi tu těžko najdeš někoho, kdo byl v poslední době v Kašmíru, ale nevidím důvod, proč vyplňovat celý itinerář do žádosti o vízum. Plány lze měnit a o nové vízum kvůli tomu nikdo žádat nebude. Navíc jsou i vícevstupová víza na rok či 5 let, kdy už teprve člověk neví, kam pojede příště. Prý už je teď Kašmír OK (aspoň před rokem dle odkazu níže, ale může se to rychle měnit), takže by asi nebyl problém ani při jeho vyplnění do itineráře. V každém případě v Indii už nikdo nesleduje, co bylo napsané v žádosti o vízum. https://www.taleof2backpackers.c...-tourists/

Avatar uživatele roman.palka
roman.palka
před 7 měs

Ahoj, moc dekuji za info a tipy co navstivit!

Akorat do Jammu se z Amritsaru planujeme dopravit busem. Jinak uz mame koupene letenky z Jammu do Lehu a pak do Noveho Dili i proto se bojim, aby mi viza nezatrhli. Do zadosti asi uvedeme jako plan pouze navstivit Amritsar a Nove Dilli.

Jinak v Lehu premyslim o pujceni motorky a dostat se s povolenim do Nubra valley na motorce a tim padem si sjet nejvyse polozenou cestu na svete. Nicmene mozna jsem naivni a nebude to z vicero duvodu mozne.

Btw fotky top.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 7 měs

V tom případě Lamajuru nebude při cestě z Kašmíru (z toho moc neuvidíte), ale silnice Leh - Lamajuru je výborná a v krásné krajině a stojí za cestu tam i zpět s odbočkami na zmíněné kláštery. Na motorce to bude zážitek obzvlášť (já jel stopem auty i v náklaďáku a částečně po paralelně vedoucím treku a na úvod busem).

Přes sedlo do Nubra Valley to je téměř celé kromě nejnižších částí po kamenito-štěrkovo-hlinité silnici a samé zatáčky, často nad srázem, takže zkušenost z takových cest alespoň na horském kole by se hodila. Nevím, jestli je běžně k půjčení (a ještě na tento úsek), ale horské kolo ano, případně asi nejsnadnější s místní CK, která na sedlo vyveze a zpět do Lehu jede člověk na kole, se, tuším, nabízelo (šlapat nahoru bez dobré aklimatizace by bylo nemožné). Indové na těch zastaralých Royal Enfieldech jezdí i úsek Manali - Leh, což je místy ještě horší cesta. Zvlášť když po ní teče i potok - to už je někdy i nesjízdné viz Přibáň a spol., kteří tam jeli o pár týdnů později než já a už chytli letní deště v jižní části (já chytnul jen čerstvě zasněžené nejvyšší sedlo, první od Leh). Mě svezl jednou Ind na Enfieldu po takové strmé silnici dolů z kláštera do Keylongu a pomalu to šlo.

Přes Khardung La to není zdaleka nejvyšší silnice na světě, ale je fakt, že z těch nejvyšších je asi nejsnadněji dosažitelná.

Do žádosti napiš klidně víc měst okolo Dillí. Nemají jak zjistit, jaké máš letenky, ale nejspíš by cesta do Jammu nijak nevadila, pokud zrovna nebudou náhodou nějaké nepokoje.