Průvodce státem
Indie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Indii

Víza

Občané ČR mají při cestě do Indie vízovou povinnost. O vízum je možno si zažádat dvojím způsobem, a to buď elektronicky jako žádost o vízum eTV – elektronické turistické vízum nebo na ambasádě.

Při žádosti o elektronické vízum můžete vybrat ze čtyř různých variant, u nichž se liší ceny:

 • 30denní (návštěva mezi dubnem a červnem) za 10 USD. Funguje jako double–entry, tj. během 30 dní platnosti můžete do Indie vstoupit dvakrát (není tak problém například výlet do okolních zemí), 
 • 30denní (návštěva mezi červencem a březnem) za 25 USD. Rovněž funguje jako double–entry, 
 • Roční za 40 USD. Celková doba pobytu v kuse však nesmí překročit 90 dní. Funguje jako multiple–entry, do Indie tedy můžete vstoupit během jednoho roku vícekrát,
 • 5leté za 80 USD. Celková doba pobytu v kuse taktéž nesmí překročit 90 dní. Funguje jako multiple–entry.

Pro delší cesty do Indie, či kvůli nevyhovění některým podmínkám k žádosti o eTV, je možno zažádat klasicky přes ambasádu v Praze. Formulář se vyplňuje taktéž elektronickou formou. Součástí žádosti je poplatek 2 050 Kč. Vízum se dá prodloužit přes indické Foreigners Regional Registration office, avšak pouze v případě, že o něj zažádáte na ambasádě. Prodloužit nelze elektronické vízum.

Jak vyplnit žádost o vízum do Indie on–line

Jděte na stránku indianvisaonline.gov.in/evisa, kde klikněte na první možnost e–Visa Application a postupujte krok za krokem. Na různých stránkách se můžete dočíst o „komplikovanosti“ získání víz a průchodnosti formulářem, není tomu tak. O vízum v poklidu zažádáte do 15 minut.

 1. V prvním kroku zvolíte základní informace jako typ pasu (zvolte Ordinary Passport) a druh víz Visa Service (zvolte eTourist Visa a následně Recreation / Sight Seeing).
 2. V druhém kroku vyplníte vaše nacionále bez diakritiky. U Citizenship ID vyplňte číslo vašeho občanského průkazu, jako náboženství Religion můžete zvolit Christian a viditelné rozpoznatelné znaky ponechte jako žádně vyplněním „none“.
 3. Ve třetím kroku budete ještě vyplňovat vaší adresu, údaje o rodičích a zaměstnání.
 4. Čtvrtý krok se týká vaší cesty – vyplňte letiště příletu a předpokládaný itinerář. Země v uplynulých 10 letech můžete přeskočit. Reference Name in India bude váš hotel pro první noc (název, adresa, telefon). U Reference Name in Czech Republic vyberte osobu, které by se mělo volat v případě vaší nouze.
 5. Pátý krok bude odklikání všech řádků na „No“, pokud tomu tak samozřejmě skutečně je a pokračujte dále.
 6. V šestém kroku nahrajte vaší fotografii. Stačí se vyfotit mobilem před bílou stěnou. Fotku tu budete moci později oříznout. Musí se jednat o fotku formátu .jpg s minimálním rozměrem 350x350 px a velikostí od 10 KB do 1 MB.
 7. Sedmý krok po vás bude vyžadovat fotografii stránky pasu s vašimi údaji (ta s fotografií). Je nutné ji uložit jako soubor .pdf. Ideálně třeba za pomocí aplikace Genius Scan (Android, iOS) do vašeho mobilního telefonu. Velikost souboru musí být mezi 10 KB a 300 KB.
 8. Osmý krok už budete vyzváni k platbě. Cena víza činí 80 $ bez poplatku za platbu, tudíž celková částka bude asi 82,5 $. Zaznamenejte si vaše číslo Application Id, podle kterého později žádost dohledáte.
 9. Hotovo. Vaše žádost byla odeslána. Nyní vyčkejte 72 hodin na odsouhlasení víz, které vám přijde do emailu. Souhlas s udělením elektronického víza do Indie si vytiskněte a mějte s sebou na letišti u odbavení i celní kontroly po příletu do Indie.

Váš status víz si můžete zkontrolovat zde.

Další dokumenty

Platný cestovní pas a vízum jsou samozřejmostí. Po příletu do Indie musí turista vyplnit imigrační formulář, který následně předá úředníkovi po vystoupení z letadla. Určitě musíte znát adresu, kde budete v Indii bydlet – může se jednat i o hotel na první noc. Úředník se může ptát na různé věci ohledně vaší cesty. Většinou zjišťuje, co tam jedete dělat nebo jestli máte Indii rádi. Nebuďte překvapeni, když bude úředníček trošku osobní s poznámkami typu „Your eyes are very beautiful.“

Očkování

Do Indie je vhodné mít očkování tetanu, tyfu a žloutenky typu A a B.

Při cestách mimo dostupnou lékařskou péči je také doporučeno být očkován proti vzteklině.

Antimalarika jsou doporučená, ale nejsou nutností. V oblasti se vyskytuje malárie, ale není to její závažná forma, a tak s ohledem na vedlejší účinky antimalarik je lepší investovat do moskytiér a repelentů.

Celní předpisy

Do Indie je možno dovézt max. 1 l alkoholu, 200 ks cigaret, 250 g tabáku. Na věci osobní potřeby se clo nevztahuje. Ze země je zakázán vývoz slonoviny, zvířecí kůže, více než sto let starých historických předmětů a dalších položek, o nichž se dočtete na stránkách www.mzv.cz. Nejedná se o předměty, které by běžný cestovatel  nosil jen tak v batohu.

Země divů, příběhů a nekonečného objevování

Indická republika je největší zemí regionu jižní Asie. Hranice i historii sdílí s Pákistánem na západě, Nepálem, Bhútánem a Čínou na severu a Bangladéšem a Myanmarem na východě. Střechou Indie je Himálaj, přičemž její břehy omývá Bengálský záliv a Indický oceán. 

Je důležité si uvědomit, že Indie není ani černá, ani bílá, ale že je barevná. Její krásou je diverzita, jejím kouzlem nespoutanost a schopnost cestovatele vždy nečím překvapit a uvést ho v údiv. Bohatá historie od dob Harappy přes Buddhu, mocné říše a jejich maharádže, sultány, nizámy a později koloniální doby plné rozvoje i úpadku, zanechala Indii nespočet dechberoucích památek a příběhů, které touží po obdivu výměnou za nezapomenutelné zážitky. Indie je dynamická země, která se zejména v posledních letech vyvíjí závodní rychlostí a cestovateli tedy nabízí jak komfort modernity, tak půvab dávných dob.

Při cestě do Indie se člověk musí připravit na to, že uvidí věci, které nebude chápat, budou mu připadat nesmyslné, dokonce i divné. Není však setkání s něčím takovým fascinující? Indie skrývá potenciál pro každého cestovatele, ať už jde o dobrodruha, klidného dovolenkáře, sportovce či objevitele. Přijdou si zde na své jak „lowcost“ výletníci, tak milovníci luxusu. Když má správný cestovatel oči i mysl otevřené, Indie se pro něj stane místem inspirace, poznání a hlavně jedinečných zážitků.

Průvodce pro tebe napsal Nikola Sichlerová
Víza
Vízum od 10 $
Turistická víza získáš od 10 do 80 $ on–line na indianvisaonline.gov.in.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
září - duben
V létě je nesnesitelné vedro a monzuny, v Himálaji ale příjemně.
Více o počasí
Letenky od
13 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 9x do roka a ušetříš cca 41 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Nikola Sichlerová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu