Rýžová pole Jatiluwih

Co dělat na Bali

Masáže

Balijské masáže patří k těm nejlepším, ale zároveň i nejlevnějším na celé planetě. Neostýchejte se, přijeli jste relaxovat a proto odpočinek u příjemné masáže nezbytně patří mezi vaše denní aktivity.

Na masáž není problém narazit na každém rohu či dokonce na pláži. Pamatujte však na to, že taková plážová masáž na lehátku za 60.000 IDR nebo od sedících slečen v ulicích Kuty pokřikujících „Yes, massage?” nebudou mít nic společného s pravým relaxem, který hledáte.

Za kvalitní masáží zamiřte do masážního salónu, kde na vás čekají vyškolené masérky v příjemném prostředí za zvuku balijské meditační hudby. Bývají často součástí hotelů a ceny se pohybují od 125.000 IDR do 175.000 IDR za hodinovou balijskou masáž.

Výlety na okolní ostrovy

Bali není jediným ostrovem, který byste měli při své dovolené na Bali navštívit. Hned v sousedním okolí se nabízí celodenní plavby na trojici ostrůvků Nusa Lembongan, Nusa Ceningan a Nusa Penida. Cestu můžete pojmout i s přespáním, kde si ubytování raději rezervujte předem z důvodu nedostatečných kapacit.

Mnohem známější jsou však výlety na ostrovy Gili náležící Lomboku. Gili Trawangan, Pulau Gili Meno a Gilli Air nabídnou úžasné pláže a někteří plavbu na Gilli považují za mustdo na Bali. Ostatně ani Lombok nemusíme přehlížet.

Pláže

Pláže na Bali jsou všude. Na severu, jihu, západu i východu ostrova naleznete spoustu menších zátok či větších písečných pobřeží vyloženě lákajících k plácnutí se u vody.

Bohužel, většina cestovatelů míří do oblastí Kuty, kde se nachází sice dlouhá písčitá pláž, ale ta rozhodně není tou, kde byste si přáli trávit svou exotickou dovolenou. Zamiřte proto více na severovýchod či na jih.

Surfování

Bali je jako stvořené pro surf. Ideální podmínky lákají příznivce tohoto vodního sportu z celého světa. Pokud jste začátečník, není nic jednoduššího, než si v některé z místních surfařských škol zaplatit výcvik.

Nejlepší podmínky panují na dlouhé písčité pláži od Kuty po Legian (Double Six Beach). Za zhruba 2 hodinový výcvik, včetně půjčení surfu a oblečení byste měli zaplatit 200 000 IDR. Pokud vám nabídnou cenu vyšší, smlouvejte.

Následní půjčení surfu na den vychází asi na 150 000 IDR přímo na pláži. Pokud narazíte na půjčovnu mimo pláž, ceny budou poloviční.

Noční život

Diskotéky, bary a přeplněné ulice najdete na Bali pouze v oblasti Kuty. Při zábavě pamatujte na to, že místní úřady striktně zakazují užívání drog, a to i přesto, že vám na každém rohu budou nabízeny.

Mezi nejznámější podniky patří Sky Garden, Mirror Lounge či Bounty Discotheque. Nenachází se nikde jinde, než v Kutě.

Balijské tance

S Balijskými tanci přijdete nejvíce do kontaktu během pobytu v Ubudu. Každý večer se konají představení a narazit na ně nebude takový problém díky všudypřítomným naháněčům.

Roadtrip na motorce

Aktivita, které se těžko vyhnete, budete-li chtít prozkoumat každý píď Bali. Půjčte si motorku, naplánujte si přibližnou cestu a vyjeďte. Poznáte tak zejména místa, kde se mnoho turistů nezdržuje, a narazíte na pravou tvář Bali. Lidé vás budou zdravit, radit vám, kudy jet, a především se na vás usmívat, aniž byste o to předem žádali.

Kohoutí zápasy

Při toulkách na motorce zbystřete, pokud uvidíte podvečer stovky motorek pohromadě. Pravděpodobně zde Balijci pořádají kohoutí zápasy. Neostýchejte se a běžte se podívat. Není to atrakce pro turisty, proto zde budete pravděpodobně jediní bílí, což ovšem ničemu nevadí a místní vás rádi přivítají.

Kurzy vaření

Budete-li v Ubudu, vydejte se na jeden z mnoha kurzů vaření tradičních balijských pokrmů. Informujte se na hotelu o nejbližších kurzech.

Jóga

Stejně jako v případě balisjké gastronomie i kurzy jógy jsou v Ubudu rozšířené. Odběhněte od rušných ulic Ubudu na lekce jógy a protáhněte své tělo i duši.

Chystáš se na Bali?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.