Průvodce ostrovem
Božské Bali
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Bali

Kurzy vaření

Budete-li v Ubudu, vydejte se na jeden z mnoha kurzů vaření tradičních balijských pokrmů. Informujte se na hotelu o nejbližších kurzech.

Jóga

Stejně jako v případě balisjké gastronomie i kurzy jógy jsou v Ubudu rozšířené. Odběhněte od rušných ulic Ubudu na lekce jógy a protáhněte své tělo i duši.

Masáže

Masáž na Bali můžete dostat doslova kdekoli. Vyzkoušejte masáž na pláži, která nebude stát více jak 60.000 IDR za půl hodiny masírování. Chcete-li však načerpat energii a odpočinout si, zajděte raději do některého z lepších salónů. Taková masáž může stát od 150.000 po 250.000 IDR za tradiční balijskou hodinovou masáž.

Výlety na okolní ostrovy

Bali není jediným ostrovem, který byste měli při své dovolené na Bali navštívit. Hned v sousedním okolí se nabízí celodenní plavby na trojici ostrůvků Nusa Lembongan, Nusa Ceningan a Nusa Penida. Cestu můžete pojmout i s přespáním, kde si ubytování raději rezervujte předem z důvodu nedostatečných kapacit.

Mnohem známější jsou však výlety na ostrovy Gili náležící Lomboku. Gili Trawangan, Pulau Gili Meno a Gilli Air nabídnou úžasné pláže a někteří plavbu na Gilli považují za mustdo na Bali. Ostatně ani Lombok nemusíme přehlížet.

Pláže

Pláže na Bali jsou všude. Na severu, jihu, západu i východu ostrova naleznete spoustu menších zátok či větších písečných pobřeží vyloženě lákajících k plácnutí se u vody.

Blue Lagoon v Padangbai

Surfování

Bali je jako stvořené pro surf. Ideální podmínky lákají příznivce tohoto vodního sportu z celého světa. Pokud jste začátečník, není nic jednoduššího, než si v některé z místních surfařských škol zaplatit výcvik.

Surf

Noční život

Diskotéky, bary a přeplněné ulice najdete na Bali pouze v oblasti Kuty. Při zábavě pamatujte na to, že místní úřady striktně zakazují užívání drog, a to i přesto, že vám na každém rohu budou nabízeny.

Balijské tance

S Balijskými tanci přijdete nejvíce do kontaktu během pobytu v Ubudu. Každý večer se konají představení a narazit na ně nebude takový problém díky všudypřítomným naháněčům.

Roadtrip na motorce

Aktivita, které se těžko vyhnete, budete-li chtít prozkoumat každý píď Bali. Půjčte si motorku, naplánujte si přibližnou cestu a vyjeďte. Poznáte tak zejména místa, kde se mnoho turistů nezdržuje, a narazíte na pravou tvář Bali. Lidé vás budou zdravit, radit vám, kudy jet, a především se na vás usmívat, aniž byste o to předem žádali.

Kohoutí zápasy

Při toulkách na motorce zbystřete, pokud uvidíte podvečer stovky motorek pohromadě. Pravděpodobně zde Balijci pořádají kohoutí zápasy. Neostýchejte se a běžte se podívat. Není to atrakce pro turisty, proto zde budete pravděpodobně jediní bílí, což ovšem ničemu nevadí.

Kohoutí zápasy

Co tady objevíš?

Bali, to je ostrov bohů, kopců, hor, vulkanicky činných sopek, rýžových teras, skalnatých útesů, písečných pláží a především jedinečných scenerií jak při východu, tak i při západu slunce, které celoročně dopřává tomuto místu bezchybné počasí.

Na Bali nemusíte zůstávat jen u toho, co příroda stvořila. Vydejte se do nitra kulturní i duchovní historie a poznejte život místních skrze posvátné chrámy, tradice a balijské tance.

Nazveme-li tento ostrov rájem na zemi, nemusíme být daleko od pravdy. Však tisíce turistů mířících každoročně na Bali nám dává za pravdu.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
2–3 týdny
To je ideální délka dovolené na Bali, kdy si odpočineš a objevíš vše podstatné.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Období sucha je během našeho léta. Nezdráhej se však vyrazit na Bali celoročně.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Standardní ceny letenek jsou vysoké. Akce se objeví maximálně 2x do roka.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu