Oficiální zdroje určili otevření Bali turismu od 11. září 2020. Zatím ale bez užších specifikací, zda se otevře pro celý svět či jen některé státy a za jakých podmínek lze vstoupit (testy, karanténa)...

Aktuální cestovní opatření

V současnosti není možné do Indonésie přicestovat za účelem turistiky do odvolání (aktuální předpoklad se posunul do konce roku 2021). To se týká i cest na ostrov Bali.

Letecky

Ať už na vaši dovolenou vyrážíte z domova, či putujete napříč Asií, na Bali se s největší pravděpodobností dostanete letecky. Jediné mezinárodní letiště obsluhující veškerý vzdušný provoz nese název Ngurah Rai International Airport, zkráceně jako letiště Bali Denpasar.

Lety z Evropy

Letenky na Bali z Evropy stojí asi 16–20 000 Kč, a to jak při odletu z Prahy, Vídně či dalších letišť v okolí. Pokud je Bali vaší jedinou a cílovou destinací, přikloňte důraz délce letu a zapomeňte, že existují jen Emirates. Daleko příjemnější cestu nabídnou také Qatar Airways, Singapore Airlines či KLM a Air France.

Lety z Asie

V rámci vnitroasijských přeletů uvítáte aerolinky AirAsia, Jetstar, Lyon Air, ale také klasické dopravce jako Malaysia Airlines, Garuda Airlines atd. Možností je v tomto směru skutečně mnoho.

Počítejte s přelety po Indonésii okolo 500 – 800 Kč a u letů ze Singapuru či Kuala Lumpur okolo 1 200 Kč v jednom směru. Lety z Thajska, Vietnamu, Filipín či Hongkongu vás vyjdou na zhruba 2 000 Kč.

Vždy je ideální letenky pořídit tak 2–3 měsíce před odletem.

Lodí

Na Bali se také dostanete lodí, a to ze sousedících ostrovů Jávy či Lomboku, odkud mohou někteří cestovatelé začínat svou cestu po Indonésii.

Hlavními přístavy na Bali je Sanur a Padang Bai. Lodě vyplouvají denně a není nutné kupovat jízdenku předem. Na výběr je z pomalejších ferry a rychlejších speed boatů, které se liší jak časem, tak samozřejmě i cenou.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj cestovatelé.Toto téma mě hodně zajímá letos jsme byli před chčipkou a rádi se vrátime už nejlíp letos v zimě pokud to půjde

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Petr St
Petr St
Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Petr St
Petr St
před rokem
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Tak to je vtipný. Otázka je, jestli to překrucují novináři nebo jestli jsou nekonzistentní místní orgány.

Avatar uživatele Breathe
Breathe
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 186 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-08-21T17:05:05+02:00)

Jestli Indonézské úřady dodrží plán, na Bali (do celé Indonésie) nebudou moci turisté přijet dříve, než bude existovat vakcína proti Covidu. :-/

https://www.japantimes.co.jp/new...s-vaccine/

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu