Rýžová pole Jatiluwih

Jak se dostat na Bali

Letecky

Ať už na vaši dovolenou vyrážíte z domova, či putujete napříč Asií, na Bali se s největší pravděpodobností dostanete letecky. Jediné mezinárodní letiště obsluhující veškerý vzdušný provoz nese název Ngurah Rai International Airport, zkráceně jako letiště Bali Denpasar.

Lety z Evropy

Letenky na Bali z Evropy stojí asi 16–20 000 Kč, a to jak při odletu z Prahy, Vídně či dalších letišť v okolí. Pokud je Bali vaší jedinou a cílovou destinací, přikloňte důraz délce letu a zapomeňte, že existují jen Emirates. Daleko příjemnější cestu nabídnou také Qatar Airways, Singapore Airlines či KLM a Air France.

Lety z Asie

V rámci vnitroasijských přeletů uvítáte aerolinky AirAsia, Jetstar, Lyon Air, ale také klasické dopravce jako Malaysia Airlines, Garuda Airlines atd. Možností je v tomto směru skutečně mnoho.

Počítejte s přelety po Indonésii okolo 500 – 800 Kč a u letů ze Singapuru či Kuala Lumpur okolo 1 200 Kč v jednom směru. Lety z Thajska, Vietnamu, Filipín či Hongkongu vás vyjdou na zhruba 2 000 Kč.

Vždy je ideální letenky pořídit tak 2–3 měsíce před odletem.

Lodí

Na Bali se také dostanete lodí, a to ze sousedících ostrovů Jávy či Lomboku, odkud mohou někteří cestovatelé začínat svou cestu po Indonésii.

Hlavními přístavy na Bali je Sanur a Padang Bai. Lodě vyplouvají denně a není nutné kupovat jízdenku předem. Na výběr je z pomalejších ferry a rychlejších speed boatů, které se liší jak časem, tak samozřejmě i cenou.

Chystáš se na Bali?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Břetislav
před 3 lety

Ahoj cestovatelé.Toto téma mě hodně zajímá letos jsme byli před chčipkou a rádi se vrátime už nejlíp letos v zimě pokud to půjde

Avatar uživatele Petr St
Petr St
před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 3 lety

Tak to je vtipný. Otázka je, jestli to překrucují novináři nebo jestli jsou nekonzistentní místní orgány.

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 3 lety

Jestli Indonézské úřady dodrží plán, na Bali (do celé Indonésie) nebudou moci turisté přijet dříve, než bude existovat vakcína proti Covidu. :-/

https://www.japantimes.co.jp/new...s-vaccine/