Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Bali
Za koupáním i meditací

28 °C

28 °C

28 °C

29 °C

28 °C

27 °C

26 °C

26 °C

27 °C

28 °C

28 °C

28 °C

Počasí na Bali

Díky poloze v tropickém pásmu můžeme na Bali očekávat celoročně příjemné počasí přející dnům plných slunce a teplot okolo 27–32 °C.

Panují zde dvě sezóny – období sucha od dubna do října a monzunové období od listopadu do března. Zatímco v období sucha vás bude trápit maximálně nedostatek opalovacího krému a mnohdy až nepříjemně vysokých teplot, během monzunu váš den na několik minut vyruší rychlý příval deště. To rozhodně neznamená, že by tu mělo pršet celý den. Sprchne na několik minut většinou v průběhu odpoledne nebo večera, jinak bývá slunečno.

Mraky se drží převážně ve vnitrozemí nad sopkami. Dost pravděpodobně uvidíte z chrámů Besakih, které budou zahaleny mraky, slunečné pláže v Kutě. Nemusíte proto doufat, že vám počasí nevyjde.

Kdy jet na Bali

Jak bylo řečeno v popisu počasí, na Bali se vydejte kdykoli vám to časové možnosti dovolí. Nezáleží na tom, jestli je červenec nebo prosinec.

Ano, oficiálně je hlavní sezona během našeho léta, ale to zejména kvůli australským turistům, kteří v té době mají doma zase zimu a odlétají do teplejších krajin.

Nechte proto počasí stranou a plánujte spíše dle vašich možností.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu