Průvodce ostrovem
Božské Bali
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování na Bali

Kde se ubytovat na Bali

Pokud jste ještě nikdy nezkoušeli hledat ubytování na blind, tak právě Bali je tomuto příznivě nakloněné místo. Ubytovacích kapacit je tu přehršel a nabídka značně převažuje poptávku. Pokud  si chcete po příletu půjčit skútr a ostrov procestovat křížem krážem s flexibilním itinerářem, nelámejte si hlavu s ubytováním. Pokoj na přespání si domluvíte za běhu. A to ať se jedná o rodinný hotel, luxusní resort či soukromé vily.

Avšak v okamžiku, kdy návštěvu Bali chcete pojmout spíše odpočinkově a setrvat delší dobu na jednom místě, raději si projděte nabídku dostupných hotelů a rezervujte si ho z domova předem. To ostatně můžete udělat i v prvním případě.

Na Bali se ubytujete téměř po celém ostrově, v každé vesničce. Mezi ty nejznámější lokality patří následující:

  • Kuta, Seminyak a Legian – Možná až zbytečně zprofanované lokality si vysloužily zájem turistů díky několikakilometrové pláží lemující západní část ostrova. Od Kuty přes Legian až po Seminyak najdete stovky ubytování. Nebudete tu však sami. Spousta turistů zůstane zde, což z Kuty udělalo místo bujarého nočního života a se zbytkem Bali nemá de facto nic společného. Pokud se neřadíte mezi partycestovatele či zaryté surfaře, Kutu klidně přeskočte.
  • Sanur – Příjemná alternativa ke Kutě. Tiché letovisko nedaleko letiště s dostatkem pokojů v rodinných vilách. Ideální místo k rozkoukání po příletu z Evropy.
  • Nusa Dua – Na jih od letiště se nachází druhé letovisko, které lze brát spíše jako turistické městečko. Podél pláže je několik luxusnějších resortů, a pokud vyhledáváte hotely s nejlepšími službami, tak Nusa Dua bude váš druhý domov. Prostor je tu samozřejmě i pro budgetové cestovatele.
  • Ubud – Základna mnohých cestovatelů k výpravám po vnitrozemí ostrova. Ubud je zároveň historickým, kulturním i duchovním centrem, v jehož nejbližším okolí je dostatek památek a mustsee atrakcí.
  • Lovina – záchytným bodem na severu ostrova bude právě Lovina.

Ceny

Na Bali se dá žít levně. Nejzákladnější guesthousy nabídnou ubytování od 150 Kč za pokoj. Lepší pokoje, třeba v rodinných vilkách s bazénem, zarezervujete od 300 do 500 Kč za noc se snídaní.

Toužíte-li po pravém luxusu, nemusíte zoufat. Hotely s nekonečnými bazény, krásnými výhledy a profesionálním přístupem personálu vyjdou od 2.000 Kč za pokoj.

Porovnejte ceny hotelů na váš termín zde.

Výjimkou nejsou ani špičkové resorty s cenami okolo 5.000 Kč za noc. Například resorty z řetězců Sheraton, Grand Hyatt , St. Regis nebo Sofitel.

Vyhledej si svůj hotel na Bali. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Bali, to je ostrov bohů, kopců, hor, vulkanicky činných sopek, rýžových teras, skalnatých útesů, písečných pláží a především jedinečných scenerií jak při východu, tak i při západu slunce, které celoročně dopřává tomuto místu bezchybné počasí.

Na Bali nemusíte zůstávat jen u toho, co příroda stvořila. Vydejte se do nitra kulturní i duchovní historie a poznejte život místních skrze posvátné chrámy, tradice a balijské tance.

Nazveme-li tento ostrov rájem na zemi, nemusíme být daleko od pravdy. Však tisíce turistů mířících každoročně na Bali nám dává za pravdu.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
2–3 týdny
To je ideální délka dovolené na Bali, kdy si odpočineš a objevíš vše podstatné.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Období sucha je během našeho léta. Nezdráhej se však vyrazit na Bali celoročně.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Standardní ceny letenek jsou vysoké. Akce se objeví maximálně 2x do roka.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu