Rýžová pole Jatiluwih

Ubytování na Bali

Kde se ubytovat na Bali

Pokud jste ještě nikdy nezkoušeli hledat ubytování na blind, tak právě Bali je tomuto příznivě nakloněné místo. Ubytovacích kapacit je tu přehršel a nabídka značně převažuje poptávku. Pokud  si chcete po příletu půjčit skútr a ostrov procestovat křížem krážem s flexibilním itinerářem, nelámejte si hlavu s ubytováním. Pokoj na přespání si domluvíte za běhu. A to ať se jedná o rodinný hotel, luxusní resort či soukromé vily.

Avšak v okamžiku, kdy návštěvu Bali chcete pojmout spíše odpočinkově a setrvat delší dobu na jednom místě, raději si projděte nabídku dostupných hotelů a rezervujte si ho z domova předem. To ostatně můžete udělat i v prvním případě.

Na Bali se ubytujete téměř po celém ostrově, v každé vesničce. Mezi ty nejznámější lokality patří následující:

Kuta, Seminyak a Legian

Možná až zbytečně zprofanované lokality si vysloužily zájem turistů díky několikakilometrové pláží lemující západní část ostrova. Od Kuty přes Legian až po Seminyak najdete stovky ubytování. Nebudete tu však sami. Spousta turistů zůstane zde, což z Kuty udělalo místo bujarého nočního života a se zbytkem Bali nemá de facto nic společného.

Pokud se neřadíte mezi partycestovatele či zaryté surfaře, Kutu miňte obloukem.

Sanur

Příjemná alternativa ke Kutě. Tiché letovisko nedaleko letiště s dostatkem pokojů v rodinných vilách. Ideální místo k rozkoukání po příletu z Evropy a výchozím bodem pro časté cesty do vnitrozemí ostrova.

Nusa Dua

Na jih od letiště se nachází druhé letovisko, které lze brát spíše jako turistické městečko. Podél pláže je několik luxusnějších resortů, a pokud vyhledáváte hotely s nejlepšími službami, tak Nusa Dua bude váš druhý domov. Prostor je tu samozřejmě i pro budgetové cestovatele.

Nusa Dua je ideální volbou pro dovolenkáře, kteří si chtějí užít Bali a setrvat celou dovolenou na jednom místě.

Ubud

Základna mnohých cestovatelů k výpravám po vnitrozemí ostrova. Ubud je zároveň historickým, kulturním i duchovním centrem, v jehož nejbližším okolí je dostatek památek a mustsee atrakcí.

Lovina

Záchytným bodem na severu ostrova bude právě Lovina.

Ceny

Na Bali se dá žít levně. Nejzákladnější guesthousy nabídnou ubytování od 150 Kč za pokoj. Lepší pokoje, třeba v rodinných vilkách s bazénem, zarezervujete od 300 do 500 Kč za noc se snídaní.

Toužíte-li po pravém luxusu, nemusíte zoufat. Hotely s nekonečnými bazény, krásnými výhledy a profesionálním přístupem personálu vyjdou od 2.000 Kč za pokoj.

Porovnejte ceny hotelů na váš termín zde. Spoustu levnější nabídek nabízejí místní ve svých vila domech či turisté, kteří na Bali žijí dlouhodobě a mají pronajatou vilu. Tyto nabídky apartmánů či vilek najdete na Airbnb.

Výjimkou nejsou ani špičkové resorty s cenami okolo 5.000 Kč za noc. Například resorty z řetězců Sheraton, Grand Hyatt , St. Regis nebo Sofitel.

Chystáš se na Bali?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel na Bali. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.