Průvodce ostrovem
Božské Bali
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Bali

Jak se dostat na Bali

Ať už na vaši dovolenou vyrážíte z domova, či putujete napříč Asií, na Bali se s největší pravděpodobností dostanete letecky. Jediné mezinárodní letiště obsluhující veškerý vzdušný provoz nese název Ngurah Rai International Airport, zkráceně jako letiště Bali Denpasar.

Letenky z Evropy stojí asi 16–20.000 Kč, a to jak při odletu z Prahy, Vídně či dalších letišť v okolí. Pokud je Bali vaší jedinou a cílovou destinací, přikloňte důraz délce letu a zapomeňte, že existují jen Emirates. Daleko příjemnější cestu nabídnou také Qatar Airways, Singapore Airlines či KLM a Air France.

V rámci vnitroasijských přeletů uvítáte aerolinky AirAsia, Jetstar, Lyon Air, ale také klasické dopravce jako Malaysia Airlines, Garuda Airlines atd. Možností je v tomto směru skutečně mnoho. 

Na Bali se také dostanete lodí, a to ze sousedících ostrovů Jávy či Lomboku, odkud mohou někteří cestovatelé začínat svou cestu po Indonésii.

Jak cestovat po Bali

Taxi

Přeprava na krátké trasy v rámci letoviska či mezi městy připadá na bedra taxikářů. Vyhněte se těm, kteří vás zastaví na ulici. Na Bali je velmi rozšířená „taxikářská mafie“, která vás sice nezamorduje, ale slušně natáhne na jízdném.

Doporučujeme proto využívat světle modré vozy s nápisy Blue Bird, které jezdí dle taxametru. Pokud si pořídíte místní simkartu s daty pro internet, stáhněte si aplikace Grab nebo Go–Jek. Cena jízdy je známa při objednávání vozu a vše probíhá bez zbytečného dohadování. Ceny jsou mnohdy poloviční než s klasickým taxi.

Motorka/skútr

Jste na Bali? Tak jej procestujte! Půjčte si motorku, kterou vám nabídnou na každém rohu, ale i ve vašem hotelu, a vydejte se na nezapomenutelný road trip po Bali.

Cena za den se pohybuje okolo 50 000 – 70 000 IDR.

Cena litru benzinu činí asi 8 000 IDR a natankovat můžete dvěma způsoby. Buďto klasicky u čerpací pumpy, kdy řeknete kolik litrů či za kolik rupií chcete natankovat, případně jen „full“ pro plnou nádrž, a obsluha vám sama natankuje. Druhou verzí tankování z flašky – podél cest uvidíte spousty krámků s lahvemi benzinu, čímž si tak místní přivydělávají a nabídka přijde vhod zejména v horských serpentinách a odlehlejších částech ostrova.

Počítejte s tím, že k vypůjčení motorky i pro případnou policejní kontrolu musíte vlastnit mezinárodní řidičský průkaz. Bez něj na motorku vůbec nesedejte.

Na Bali se také jezdí vlevo, čemuž po pár kilometrech snadno přijdete na chuť. Nošení helmy je povinností!

Provoz na Bali je „šílený“. V oblasti okolo Kuty od Denpasaru přes letiště po Nusa Dua jsou po celý den kolony, které neodmyslitelně patří nejen na Bali, ale do celé Indonésie. Není třeba se ale obávat, jakmile si zvyknete na všudypřítomné troubení signalizující „Pozor, jedu“, budete jako ryba ve vodě.

Doprava na Bali

Rozhodně však neriskujte, nejezděte rychle a zejména do zatáček přibrzděte. Pozor také na štěrk a prašný povrch silnice. Odřené koleno za to nestojí.

Soukromý řidič

Kdo se necítí na motorku a rád by poznával i vzdálenější místa po Bali, může si domluvit řidiče na celý den.

Cena se odvíjí od plánované trasy a času, počítejte zhruba s 500.000 IDR za celodenní cestování.

Co tady objevíš?

Bali, to je ostrov bohů, kopců, hor, vulkanicky činných sopek, rýžových teras, skalnatých útesů, písečných pláží a především jedinečných scenerií jak při východu, tak i při západu slunce, které celoročně dopřává tomuto místu bezchybné počasí.

Na Bali nemusíte zůstávat jen u toho, co příroda stvořila. Vydejte se do nitra kulturní i duchovní historie a poznejte život místních skrze posvátné chrámy, tradice a balijské tance.

Nazveme-li tento ostrov rájem na zemi, nemusíme být daleko od pravdy. Však tisíce turistů mířících každoročně na Bali nám dává za pravdu.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
2–3 týdny
To je ideální délka dovolené na Bali, kdy si odpočineš a objevíš vše podstatné.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Období sucha je během našeho léta. Nezdráhej se však vyrazit na Bali celoročně.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Standardní ceny letenek jsou vysoké. Akce se objeví maximálně 2x do roka.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu