Oficiální zdroje určili otevření Bali turismu od 11. září 2020. Zatím ale bez užších specifikací, zda se otevře pro celý svět či jen některé státy a za jakých podmínek lze vstoupit (testy, karanténa)...

Aktuální cestovní opatření

V současnosti není možné do Indonésie přicestovat za účelem turistiky do odvolání (aktuální předpoklad se posunul do konce roku 2021). To se týká i cest na ostrov Bali.

Zpět na seznam míst co vidět na Bali
Pura Tirta Empul

Pura Tirta Empul

Pura Tirta Empul je významným místem díky svému posvátnému vodnímu pramenu. Pramen vody je korigován do několika výpustí, které v rámci rituálu slouží k očištění těla i duše.

Rituál si můžete zkusit na vlastní kůži. Půjčují se zde sarungy ke koupání (zelené s červeným páskem) za 20 000 IDR. V šatně se převlečete a následně jděte k pramenům. Začíná se od prvního zleva kdy postupně skloněním hlavy pod pramen očistíte oči, uši, nos, ústa, břicho a hlavu. Dva předposlední vynechte, ty slouží pro zemřelé. Poslední v řadě slouží k odpuštění za špatná slova pronesená o blízkých. Přestoupíte do dalšího bazénku. kde je pramen pro karmu a reinkarnaci. V dalším bazénku je pramenů několik, ale vy se pokloňte jen pod první z nich, všechny následující slouží pro bohoslužby.

Vstupné do areálu stojí 40 000 IDR.

  • Naviguj: -8.4157, 115.315

Další místa na Bali

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu