11 míst, která doporučujeme v Jakartě navštívit

Kota Tua

Staré město Kota Tua

Ve starém městě zvaném Kota Tua naleznete několik muzeí, pokocháte se koloniální holandskou architekturou a na hlavním náměstí budete moci z mnoha místních kaváren pozorovat indonéské a jiné regionální turisty, jak si užívají jízdu na barevných půjčených kolech s širokými slaměnými klobouky. Na běžného Evropana může idea půjčení kola na popojíždění se po prostoru jednoho náměstí působit téměř až bizarně, nicméně je to poměrně zábavná a hlavně…

Zobrazit více
Monas

Monas

Národní monument Monas měří 132 metrů a nabízí vstup až na nejvyšší vyhlídku. Za vstup na Monas zaplatíte 5.000 IDR, máte-li zájem o samotný vrcholek monumentu, připravte si 15.000 IDR. Všední dny jsou zcela jistě vhodnější k návštěvě; během víkendů a státních svátků se zde mohou tvořit i více než hodinové fronty.

Zobrazit více
Palác Merdeka

Prezidentský palác

Nedaleko Monasu se nachází také jeden ze 6 indonéských prezidentských paláců, palác Merdeka. Každou poslední neděli v měsíci zde můžete v 8 hodin ráno pozorovat střídání stráží.

Zobrazit více
Mešita Istiqlal

Mešita Istiqlal

Mešita Istiqlal, největší v jihovýchodní Asii s kapacitou 120.000 lidí, byla navržena indonéským křesťanským architektem a otevřena roku 1978. Podívat se sem mohou podívat návštěvníci všech národností a vyznání, je ovšem potřeba dbát na vhodný oděv – zakrytá ramena a dlouhé kalhoty či sukně jsou zde samozřejmostí, nicméně pro méně oblečené turisty mešita nabízí možnost využít zapůjčení zahalujícího oděvu. Před vstupem do mešity je také potřeba…

Zobrazit více
Jakartská katedrála

Jakartská katedrála

Neogotická římsko-katolická jakartská katedrála se nachází vedle mešity Istiqlal. Stejně jako v mešitě, i v katedrále je vyžadováno oblečení, které není příliš odhalující, a to jak pro ženy, tak i pro muže. V 6 ráno a v 18 hodin večer je možné navštívit i mši.

Zobrazit více
Immanuelův kostel

Immanuelův kostel

Nedaleko katedrály a mešity potom stojí další náboženská stavba – starý protestantský Immanuelův kostel. Jedná se o jeden z nejstarších kostelů v Indonésii, jelikož byl vystavěn již roku 1839.

Zobrazit více
Národní muzeum Jakarta

Národní muzeum

Národní muzeum, které bylo postaveno roku 1862, nabízí širokou sbírku etnografických a archeologických artefaktů a ukáže vám mnoho aspektů života jednotlivých etnických skupin žijících v Indonésii. Vstupné stojí 10.000 IDR.

Zobrazit více
Sunda Kelapa

Starý přístav Sunda Kelapa

Ve starém přístavu i dnes potkáte mnoho rybářů a námořníků, kteří vám nabídnou projížďku lodí podél přístavu; jakmile spatříte hnědou barvu vody a jejich staré loďky, možná vás chuť přejde, přesto se může jednat o zajímavý zážitek, dohodnete-li se na ceně předem.

Zobrazit více
Taman Mini

Taman Mini Indonesia Indah

Kulturní park Taman Mini nabízí nejrůznější aktivity, od architektonických modelů příbytků a památek mnoha indonéských kultur, přes aktivity zaměřené na místní zvířenu (například akvária a voliéry), po muzea, která se zabývají nejrůznějšími tématy od etnografie, až po vědu. Za vstup zaplatíte 10.000 IDR, jednotlivé atrakce jsou poté přístupné za poplatek v závislosti na typu atrakce. Ve výsledku za půldenní návštěvu Taman Mini zcela jistě…

Zobrazit více
Kemang

Kemang

Moderní čtvrť plná obchodů, kaváren, restaurací, hospod, barů a klubů vybízí k tomu, aby si člověk svůj čas v Indonésii užil naplno.

Zobrazit více
Zoo Ragunan

Zoo Ragunan

Ragunanská zoo chová mnoho indonéských druhů, na něž v Evropě jen tak nenarazíte, mimo jiné i komodské draky. Vstup do zoo činí pouhých 4.000 IDR.

Zobrazit více
Avatar uživatele Kateřina S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu