Jakarta

Ubytování v Jakartě

Kde se ubytovat v Jakartě

Z důvodu velice častých dopravních zácp je nejvhodnější bydlet co nejvíce v centru a dlouhou trasu absolvovat pokud možno jen po cestě z / na letiště; na krátké popojíždění jsou totiž slavné jakartské zácpy mnohem snesitelnější než při dvouhodinových cestách, které by běžně měly trvat okolo půl hodiny. Z centrálních lokalit jsou zajímavé například Kota Tua, tedy Staré město s koloniální architekturou a mnoha památkami, případně čtvrti Gambir a Menteng, které přiléhají k národnímu monumentu zvanému Monas. Gambir je navíc díky tamnímu hlavnímu nádraží vhodná čtvrť v případě, že plánujete z Jakarty výlety po Jávě vlakem.

Ceny

Nejlevnější jednolůžkový pokoj v delší vzdálenosti od centra seženete přes klasické vyhledávače od pouhých 99 Kč, mezi 100–250 Kč pak najdete postel v hostelu. Je tedy evidentní, že hostely v Jakartě lidé nevolí ani tak kvůli nízké ceně, jako spíš ze společenských a seznamovacích důvodů. Za jednolůžkový pokoj přímo ve čtvrti Kota Tua zaplatíte cca 270 Kč, za dvoulůžkový potom okolo 300 Kč. Kromě historického starého města v Kota Tua jsou pak oblíbené také čtvrti přiléhající k monumentu Monas – Gambir a Menteng. Tam naleznete dvoulůžkové pokoje ve čtyř- a pětihvězdičkových hotelích od pouhých 900 Kč na noc.

Stejně jako v jiných destinacích, i v Jakartě je možné využít služeb airbnb, nicméně s výjimkou dlouhodobých pobytů v tom zřejmě nenaleznete žádnou zásadní přidanou hodnotu. Klasický moderní dvojlůžkový pokoj seženete okolo 400–550 Kč, ale za podobnou cenu najdete i centrálně umístěné průměrné hotely, kde máte navíc neustále k dispozici zaměstnance pro případ, že něco potřebujete. Klasické ubytovací kapacity jsou proto v případě krátkodobých pobytů v Jakartě více než dostačující.

Chystáš se do Jakarty?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Kateřina S.
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Jakartě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.