Zavřít boční panel

Ubytování v Jakartě

Kde se ubytovat v Jakartě

Z důvodu velice častých dopravních zácp je nejvhodnější bydlet co nejvíce v centru a dlouhou trasu absolvovat pokud možno jen po cestě z / na letiště; na krátké popojíždění jsou totiž slavné jakartské zácpy mnohem snesitelnější než při dvouhodinových cestách, které by běžně měly trvat okolo půl hodiny. Z centrálních lokalit jsou zajímavé například Kota Tua, tedy Staré město s koloniální architekturou a mnoha památkami, případně čtvrti Gambir a Menteng, které přiléhají k národnímu monumentu zvanému Monas. Gambir je navíc díky tamnímu hlavnímu nádraží vhodná čtvrť v případě, že plánujete z Jakarty výlety po Jávě vlakem.

Ceny

Nejlevnější jednolůžkový pokoj v delší vzdálenosti od centra seženete přes klasické vyhledávače od pouhých 99 Kč, mezi 100–250 Kč pak najdete postel v hostelu. Je tedy evidentní, že hostely v Jakartě lidé nevolí ani tak kvůli nízké ceně, jako spíš ze společenských a seznamovacích důvodů. Za jednolůžkový pokoj přímo ve čtvrti Kota Tua zaplatíte cca 270 Kč, za dvoulůžkový potom okolo 300 Kč. Kromě historického starého města v Kota Tua jsou pak oblíbené také čtvrti přiléhající k monumentu Monas – Gambir a Menteng. Tam naleznete dvoulůžkové pokoje ve čtyř- a pětihvězdičkových hotelích od pouhých 900 Kč na noc.

Stejně jako v jiných destinacích, i v Jakartě je možné využít služeb airbnb, nicméně s výjimkou dlouhodobých pobytů v tom zřejmě nenaleznete žádnou zásadní přidanou hodnotu. Klasický moderní dvojlůžkový pokoj seženete okolo 400–550 Kč, ale za podobnou cenu najdete i centrálně umístěné průměrné hotely, kde máte navíc neustále k dispozici zaměstnance pro případ, že něco potřebujete. Klasické ubytovací kapacity jsou proto v případě krátkodobých pobytů v Jakartě více než dostačující.

Vyhledej si svůj hotel v Jakartě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Jakartě, desetimiliónové indonéské metropoli nacházející se na severozápadě Jávy, se přezdívá ve stylu newyorského Velkého jablka „Velký durian“. Podle některých je to proto, že stejně jako toto kontroverzní ovoce ji lidé buď milují, nebo nenávidí, ale nic mezi tím, zlé jazyky ovšem poukazují na jinou podobnost mezi Jakartou a durianem, tedy fakt, že oba smrdí. Ať už má pravdu kdokoli, v Jakartě jistě stojí za to zastavit se po cestě „za lepším“. Uvidíte tady jak klasickou holandskou koloniální architekturu, tak moderní mrakodrapy i slumové čtvrti. Právě tyto kontrasty perfektně vykreslují realitu života v megaměstě, budete-li v určité fázi vaší návštěvy mít pocit, že jsou na vás poněkud příliš, stačí zapadnout do nejbližší místní restaurace a začít poznávat úplně jinou, inkluzivní a příjemnou stránku tohoto města – kulinářskou Jakartu.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina S.
Připrav se na
1-2 dny
To na prohlídku Jakarty bohatě stačí, poté už je čas přesunout se dál.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Hutné, vlhké teplo vás zde bude provázet po celý rok. Nejsušším měsícem je nicméně srpen, od prosince do března pak nejvíc prší.
Více o počasí
Letenky od
15 000 Kč
To je běžná cena letenek z Prahy. Akce přímo do Jakarty nejsou časté, do Indonésie jako takové levné letenky najdete jednou cca 4x za rok.
Akční nabídky
Avatar uživatele Kateřina S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu