Irsko
Irsko

11 míst co vidět v Irsku

Wicklow Mountains

Hora, Národní park

Sugar Loaf

Pěkná vysočina s ikonickým izolovaným kopcem Sugar Loaf (501 m) začíná hned za „branami“ Dublinu jižním směrem, s řadou možností pěších túr. Na okraj oblasti vás doveze dublinská MHD.

Pohoří Wicklow Mountains je chráněným národním parkem a nabídne dlouhé i krátké, náročné i snadné treky, krásné scenerie i romantické malé vesničky irského venkova.

Největší irský národní park

S rozlohou 205 kmje pohoří Wicklow největším národním parkem v Irsku a také nejrozsáhlejším pohořím na celém ostrově, byť ne nejvyšším.

Hory jsou široké a rozlehlé a na každém kroku se tím pádem naskýtají monumentální výhledy do širokého okolí. Nejvyšší hora Lugnaquilla měří 925 metrů.

Národní park Wicklow Mountains je pro veřejnost otevřen po celý rok 24/7. Neplatí se zde žádné poplatky za vstup.

Oficiální web národního parku: nationalparks.ie/wicklow

Co vidět v pohoří Wicklow?

Jaká jsou nejkrásnější místa v těchto horách?

V jižní části pohoří najdete i jeden z nejlépe dochovaných starých irských klášterů Glendalough (poloha na mapě). Monastické sídlo založil v malebném údolí již v 6. století sv. Kevin; současné stavby jsou sice o dost mladší (12.–13. stol.), přesto dýchají starobylou, tajemnou atmosférou. Uvidíte temný, malý kostel a charakteristickou kulatou věž („Round Tower“). Místo má velmi hezké okolí, denně sem jezdí autobus z Dublinu.

Chystáš se do Irska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Vít Štěpánek
naposledy aktualizováno 01. 04. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.