Západ slunce Alberobello

Ubytování v Apulii

Region Apulie je poměrně rozlehlý, avšak hlavní turistická centra se koncentrují do největších měst a letovisek podél pobřeží, které jsou všechny propojeny frekventovanou železnicí. Lokalitu pro ubytování tak volte hlavně podle toho, zda preferujete velká města s kompletním zázemím nebo menší romantická městečka a hezkou přírodu.

Booking.com    Hotels.com

Pokud je vaším hlavním cílem městská turistika nebo chcete mít jednu základnu pro každodenní výlety, ubytujte se v některém z největších měst se skvělou dopravní dostupností.

Bari

Památky a výchozí bod (letiště)

Hlavní a největší město Apulie pro většinu turistů je prvním kontaktem s regionem díky letišti Bari, které se zde nachází. Samotné město má hezké historické centrum, promenádu okolo moře a nepřebernou nabídku levných apartmánů od 1 500 Kč na noc i klasických hotelů. Poslouží jako ideální výchozí bod pro výlety po Apulii.

Gargano

Pláže a příroda

Nejoblíbenější přímořskou destinací Apulie je bezpochyby poloostrov Gargano se známým národním parkem. Pobřeží zaujme mimořádně členitými útesy, hornatými sceneriemi a nádhernými městečky a vesničkami, které se chlubí překrásnými výhledy. Hlavními letovisky na Garganu jsou města Vieste a Peschici, ale vybírat můžete z nepřeberného množství klidných vesniček ve vnitrozemí, detailně popisujeme v detailu místa Gargano.

Barletta

Pláže a památky

Největší plážové letovisko s typicky jadranskými dlouhými písčitými plážemi a zároveň s velkým historickým centrem je město Barletta. Zejména soukromé apartmány a Bed and breakfasts zde nabízí velmi dobré ceny i v sezoně a Barletta tak může být i vhodným výchozím bodem pro výlety vzhledem k poloze na hlavní železniční trati.

Brindisi

Památky a výchozí bod (letiště)

Druhý největší přístav v Apulii je oblíbeným výchozím bodem díky svému letišti a krásnému historickému centru na poloostrově ohraničeném vodami přístavu. Například oproti Bari zde můžete vybírat z levnějších apartmánů i hotelů a i v sezoně lze narazit na ceny od 1 100 Kč za noc.

Ceny hotelů v Apulii

Ceny ubytování se řadí k italskému průměru, když noc v běžném 3* hotelu vyjde zhruba na 2 500 Kč, menší apartmány a soukromé hotely pořídíte i od 1 500 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji. 

Nejvyšší ceny očekávejte o prázdninách, kdy strmě stoupají zejména ceny v přímořských destinacích, naopak ve městech a na venkově rozdíly v cenách nejsou tak dramatické. Porovnejte si ceny ubytování v Apulii ve vašem termínu.

Chystáš se do Apulie?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 31. 01. 2022

Vyhledej si svůj hotel v Apulii. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.