Západ slunce Alberobello

5 míst co vidět v Apulii

Gargano

Gargano

Poloostrov Gargano na mapě vypadá jako ostruha italské jezdecké boty, když z rovného pobřeží nečekaně vybíhá do vod Jadranského moře. V rámci Apulie Gargano vyniká neobyčejně divokým a čarokrásným pobřežím s četnými skalnatými útesy, nádhernými písčitými plážemi i menšími zapomenutými zátokami. Krásu podtrhuje malý horský masiv uprostřed poloostrova stoupající až do výšek 1 000 m n. m.

Nejlepší pláže na Garganu

Gargano vyniká obrovskou diverzitou a rozmanitostí pláží. Vykoupete se tu na pohodových rovných a několik kilometrů dlouhých písčitých plážích, ale i na menších plážičkách schovaných pod majestátními a fotogenickými útesy. Jaké jsou nejkrásnější pláže na poloostrově Gargano?

  • Spiaggia di Castello Spiaggia di San Lorenzo – dvě krásné dlouhé prostorné pláže u oblíbeného městečka Vieste, jehož centrum se nachází na útesu mezi plážemi.
  • Lido del Sole – typické jadranské letovisko s kilometry rovných pláží a mnoha možnostmi zábavy
  • Spiaggia Isola di Varano – nejdelší takřka 6 km dlouhá rovná pláž s minimem návštěvníků ohraničená lesem a jezerem Varano, pohodové místo s klidným mořem
  • Spiaggia di Vignanotica – nejfotogeničtější pláž na Garganu obklopená bílými útesy a hustou zelenou vegetací, přístupná je pouze autem odlehlým údolím, jsou zde však dostupné lehátka i občerstvení
  • Spiaggia di Baia de Mergoli – další nádherná oblázková pláž schovaná pod bílými útesy a skrytá před rušnými letovisky
  • Baia di Mattinatela – krásná oblázková pláž pod téměř kolmým skalním masivem v klidné venkovské oblasti

Památky a historie

Gargano nadchne i milovníky památek, z nichž některé patří k nejslavnějším v celé Itálii.

Jednoznačným "must-see" je vesnička Monte Sant'Angelo zapsaná na seznam UNESCO pro známé poutní místo ze 13. století – nejstarší svatyni zasvěcené archandělu Gabrielovi v Evropě. K dalším významným památkám patří hrad Castello Normano z roku 979.

Mezi vůbec nejhezčí italská města pak patří historické městečko Vieste na východním okraji poloostrova.

Vypravte se do hor

Centrální Gargano je protkáno turistickými stezkami do zalesněných hor, z nichž ta nejvyšší, Monte Spigno, se tyčí do výšky 1008 m n. m. Hlavní výchozí bod pro turistické trasy je právě vesnička Monte Sant'Angelo. Na turistické stezky se můžete podívat například na mapy.cz.

Ubytování

Gargano nabízí relativně nízké ceny ubytování, kdy během června či září seženete bez problému noc v pod 2 000 Kč, o prázdninách spíš od 3 000 Kč výš.

Hlavními letovisky na Garganu jsou města Vieste a Peschici, ale vybírat můžete z nepřeberného množství klidných vesniček ve vnitrozemí.

Tipy na konkrétní hotely a ubytování přinášíme v detailech jednotlivých míst.

Chystáš se do Apulie?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 08. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.