Milán

Ubytování v Miláně

Kde se ubytovat v Miláně

Milán disponuje množstvím ubytovacích zařízení všeho druhu a bez problémů uspokojí nároky všech cestovatelů. Všechna ubytování v Miláně srovnáte na klasických portálech:

Booking.com    Hotels.com

Ideální je hledat ubytování v blízkosti metra, kterým se dostanete opravdu všude.

Hledáte-li nejlepší lokalitu s poměrně levnými menšími hotely i pod 2 000 Kč a zároveň se skvělou dostupností, vybírejte v oblasti hlavního nádraží Centrale, odkud se metrem i tramvají dostanete po celém městě, navíc i z obou hlavních letišť.

Nehledíte-li tolik na cenu, pak je samozřejmě z turistického hlediska nejvýhodnější bydlet v historickém jádru Milána v okolí náměstí Piazza del Duomo. Exponovanosti lokality odpovídají i ceny, které jen výjimečně klesají pod 3 500 Kč za noc.

Preferujete-li romantické oblasti a malé soukromé apartmány, pak hledejte ubytování ve čtvrti kanálů Navigli nebo v historické čtvrti Brera.

Tipy na nejlepší hotely v Miláně

Abychom aspoň trochu usnadnili výběr toho nejlepšího ubytování, přinášíme vám tipy na konkrétní hotely, kdy z tisíců nabídek vybereme ty nejvýhodnější pro každou kategorii.

Nejlevnější ubytování

Klasické hotely s nejnižší cenovkou najdete většinou v okrajových částech Milána, ale mnoho z nich má dobrý přístup k metru, takže v centru budete do 25 minut. Ceny nejlevnějších hotelů se pohybují mezi 1 500 a 2 000 Kč za noc pro 2 při vyhledávání alespoň s měsíčním předstihem.

  • Hotel Bolzano *** – malý, ale moderní a čistý hotýlek asi 100 metrů od hlavního nádraží Centrale, patří k nejvýhodnějším nabídkám v Miláně
  • Ibis Milano Ca' Granada *** – klasika se skvělým poměrem cena vs. výkon, stanice metra Ca' Granada cca 100 metrů od hotelu
  • Hotel Parma ** – jednoduchý hotel s velmi dobrými cenami napříč rokem, stanice metra Gersualemme cca 250 metrů, tramvaj pak cca 50 metrů

Levné hotely přímo v centru

Hledáte-li ubytování s nejlepším poměrem ceny a výkonu přímo v nejužším centru Milána (dejme tomu do 10 minut pěší chůze ke katedrále), nejnižší ceny startují na 2 800 Kč za noc:

Kvalitní hotelové řetězce

Pokud si rádi dopřáváte nebo si potrpíte na standard, na který jste zvyklí, využijte tyto tipy z nadnárodních hotelových řetězců.

Ceny se pohybují v rozmezí 3 300 Kč až 4 500 Kč za noc pro dva, v některých dnech však i levněji.

Luxusní hotely

Milán je drahé město plné luxusních obchodů či restaurací a hotely nezůstávají pozadu. Ke kvalitním a velmi dobře hodnoceným 5* hotelům s rozumnějšími cenami kolem 6 500 až 8 500 Kč patří Château Monfort - Relais & Châteaux nebo Hotel VIU Milan.

Rádi byste okusili ty vůbec nejlepší a nejdražší hotely? Není problém, můžete se zde ubytovat třeba v Bulgari Hotel Milano nebo Four Seasons Milano s cenami startujícími na 40 000 Kč za noc.

Ceny hotelů v Miláně

Milán je bohatým italským městem a ceny tu patří k nejvyšším v zemi. Ceny ovlivňují milánské týdny módy a výstavy, během nichž do města směřují davy turistů a ceny letí prudce nahoru.

Nejvyšší ceny hotelů v centru a u památek Miláně bývají o víkendech mezi pátkem a nedělí, nejnižší pak během pracovního týdne. Opačná situace nastává u větších hotelů v okrajových částech Milána, které slouží zejména k pracovním cestám a nejlevnější bývají naopak víkendové termíny.

Pokud plánujete cestu do Milána, raději nenechávejte ubytování na poslední chvíli.

Nejlevnější hostely začínají na 400 Kč za noc. Průměrná cena za hotelový pokoj se pak pohybuje někde mezi 2 000–3 500 Kč, přímo v centru města pak často kolem 4 000 Kč za noc.

Chystáš se do Milána?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 28. 09. 2023

Vyhledej si svůj hotel v Miláně. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.