Capri
Capri

16 míst co vidět na Capri

Spiaggia Marina Piccola

Oblázková pláž, Kamenitá pláž

Capri

Slunná jižní strana ostrova nabídne kromě dechberoucích skalních útvarů a stovky metrů vysokých útesů i malou pláž Marina Piccola.

Tato zátoka je velmi oblíbená mezi turisty i místními pro. Kopce na západě Capri jižní část ostrova chrání před větrem a mraky, a tak si zde užijete stálého slunečného a bezvětrného počasí.

Z pláže Marina Piccola se navíc naskytnou dechberoucí výhledy na skalní útvary Faraglioni.

Koupání a vybavení pláže

Pláž Marina Piccola je opravdu titěrná a na délku měří jen 40 metrů, přesto je pro své úchvatné scenérie nejnavštěvovanější na Capri. Mírně ji prodlužuje malý kamenitý poloostrov s betonem zpevněnými cestičkami a schody do moře.

Marina Piccola je doslova obsypána restauracemi i bary, které jsou přilepeny na skalách a z jejich teras se naskýtá úžasný výhled na moře a dramatické útesy.

Některé restaurace nabídnou k půjčení i lehátko se slunečníkem. Počítejte s tím, že pláž bývá zcela zaplněná už před 9. hodinou ranní.

Vstup do vody je zde sice pozvolný, ale velmi kamenitý. Díky uzavřené zátoce je voda klidná a vhodná třeba k jednoduchému šnorchlování pro začátečníky.

Ubytování u pláže

Jedno z nejlepších ubytování na Capri přímo nad pláží nabídne Hotel Weber Ambassador ****. Na první pohled vysoké ceny od 7 000 Kč za noc patří ve skutečnosti ve své kategorii a s ohledem na skvělé umístění k nejlepším na ostrově.

Nejnižší ceny od 5 500 Kč za noc pak nabízí prázdninový dům Casa Martulè.

Doprava na pláž Marina Piccola

Až na konec silnice, od něhož k pláži seběhnete jen pár schodů, jezdí pravidelná autobusová linka do centra města Capri, a to jednou za 30 minut od cca 6:00 do 23:00.

Chystáš se na Capri?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 18. 03. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.