Florencie

Počasí ve Florencii a kdy sem jet

Počasí ve Florencii

Hlavní město Toskánska se vyznačuje mírnými zimami a slunečnými léty. Deště lze očekávat na jaře a na podzim. Nejvíce srážek připadá na říjen a listopad. Naopak nejslunečnějším obdobím roku jsou letní měsíce, kdy slunce svítí v průměru 10–11 hodin denně. 

Zima (prosinec–únor)

Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 6 °C, ale ani teploty kolem nuly nejsou výjimkou. Za pokles teploty častokrát může studený severní vítr zvaný „tramontana“. Pokud fouká tramontana, dny jsou opravdu chladné a v noci může i mrznout. 

Jaro (březen–květen)

Na jaře se teplota začíná postupně zvyšovat a přibývá srážek. Obecně platí, že nejméně stabilní je počasí během března a dubna, kdy teplé a slunečné dny střídají studené a deštivé a naopak. Od druhé půlky dubna ubývá dešťů a začíná se postupně oteplovat.

Léto (červen–srpen)

Horké letní měsíce přinášejí tropické počasí, kdy teploty častokrát přesahují tropickou třicítku. Odpolední letní bouřky nejsou výjimkou.

Podzim (září–listopad)

Nejdeštivější počasí připadá na podzim. Silné deště očekávejte od října až do konce listopadu.

Kdy jet do Florencie

Do Florencie vyrazte od druhé půlky dubna do půlky června, než se teploty vyšplhají na tropickou třicítku, nebo na začátku podzimu. V září je stále teplo a počet deštivých dní je nízký. 

Chystáš se do Florencie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 17. 07. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.