Florencie

Jak se dostat do Florencie

Letecky

Přímé letecké spojení mezi Prahou a Florencií operuje v zimní sezóně 2019 letecká společnost Vueling. Info k dopravě z letiště Florencie. Zatímco letenky do Florencie jsou na průměrné hodnotě 2 500 Kč, tak mnohem levněji se do Florencie dopravíte za pomocí kombinace letů na okolní letiště a následně přejezdem autobusem nebo vlakem.

Zmiňovanou alternativou jsou přímé linky Ryanairu z Prahy či okolních letišť do Bologni a Pisy. Z obou měst se pak snadno dostanete do Florencie. Přejezd mezi Bolognou a Florencií obstará nejlevněji Flixbus od 149 Kč (doporučujeme včasný nákup jízdenky). Z Pisy do Florencie se dostanete nejlépe regionálními vlaky za 8,6 euro. Jízdenky nemusíte řešit předem. Zakoupíte je jednoduše v samoobslužném automatu přímo na nádraží. Vlaky jezdí hned několikrát do hodiny.

Cesta z okolních letišť

Bologna

Autobusy Flixbusu odjíždí z hlavního autobusového nádraží. Z letiště odjíždí každých 11 minut Aerobus, který vás dopraví z terminálu až na hlavní nádraží (Stazione Centrale). Cesta vám zabere přibližně 20 minut. Cena jízdenky stojí 6 euro. K zakoupení je online nebo v samoobslužných automatech v hale. 

Pisa

Z letiště na hlavní nádraží v Pise (FS Pisa Centrale) se od března 2017 dostanete nadzemkou PisaMover, a to každý den od 6:00 do 0:00. Linka jezdí každých 5–8 minut a cesta vám zabere pouhých 5 minut. Lístek stojí 2,7 euro.

Chystáš se do Florencie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.