Florencie

Ubytování ve Florencii

Kde se ubytovat ve Florencii

Florencie není velká a na výběr máte mezi 2 možnostmi, ubytovat se můžete v samém srdci města na jen pár minut chůze od hlavních florentských památek, nebo za hranicemi historického centra.

Booking.com    Hotels.com

Historické centrum

V historickém jádru města se nachází všechny důležité památky a z jednoho konce na druhý se pěšky dostanete za zhruba 30 minut. Je tedy de facto jedno, v jaké části historického centra se ubytujete, spíše než podle místa se rozhodujte podle ceny a úrovně ubytování.

Pokud bychom měli doporučit, kde hledat ubytování, pak by to byla nejspíš Piazza San Marco na severu, Piazza Santa Croce na východě, Ponte Vecchio na jihu a Piazza Santa Maria Novella na západě. Vedle nešlápnete ani pokud zůstanete ve čtvrti Oltrarno na jih od řeky Arno, kde se nachází spousta řemeslných obchůdků, ale především pak palác Pitti a zahrady Boboli. Pokud hledáte rušnější noční život, poohlédněte se po ubytování v blízkosti Via dei Benci a Piazza Santo Spirito, kde se nachází spousta hospod a diskoték otevřených do pozdních nočních hodin.

Všechny tyto lokality leží v rámci jedné zástavby a jsou od sebe vzdálené maximálně 15 minut pěšky.

Mimo historické centrum

Pokud chcete ulevit vaší peněžence, zvažte ubytování mimo historické centrum, kde můžete navíc poznat život pravých Florenťanů. Doporučujeme ubytování v blízkostí náměstí Piazzale Michelangelo ve čtvrti Gavinana na jižním břehu řeky Arno, který jsou stále v pěším dosahu od historického centra. Do centra města dojdete za zhruba 15–20 minut rychlé chůze. Zde najdete klasické hotely za přijatelnější ceny mezi 2 000 a 3 000 Kč, nevýhodou je větší vzdálenost od nádraží.

Největší množství levných soukromých apartmánů, guesthousů a hostelů pak hledejte ve čtvrti Porta al Prato směrem na severozápad od hlavního nádraží.

U nádraží

Specifickou lokalitou je pak čtvrť Santa Maria Novella u hlavního florentského nádraží, jenž nese její název. Dá se svým způsobem zařadit už přímo do historického centra, ale pokud bude Florencie sloužit jako výchozí bod pro cestování po Toskánsku, ubytování co nejblíže nádraží se jistě bude hodit.

Tipy na nejlepší hotely ve Florencii

Abychom usnadnili výběr toho nejlepšího ubytování, přinášíme tipy na konkrétní hotely, kdy z tisíců nabídek vybereme ty nejvýhodnější pro každou kategorii.

Nejlevnější ubytování

Nejnižší ceny startující zhruba na 1 500 Kč nabízí ubytování typu affitacamere, tedy menší penziony či soukromé byty v běžných obytných domech. Podobných nabídek existuje velké množství, v cenové hladině do 2 000 Kč, s dobrým hodnocením a vlastní koupelnou vybíráme například tyto:

  • La Tana Dei Leoni Affittacamere – penzionek s malými čistými pokoji s nejlepším poměrem ceny a polohy. Leží v historickém centru na březích řeky Arno, často má ale pokoje vyprodané
  • Maison Étoile – jednoduchý čistý penzion ve čtvrti Porta al Prato asi 10 minut pěšky od nádraží a 20 minut do centra
  • Appartamento San Frediano – soukromý byt ve skvělé lokaci na jižním břehu řeky Arno jen 10 pěšky od centra

Levné hotely

Preferujete-li klasické hotely s recepcí, nejnižší ceny očekávejte od 2 000 Kč za noc.

  • Hotel Bodoni ** – patří k nejlevnějším v rámci historického centra, jednoduché čisté pokoje, cena někde klesne i pod 1 800 Kč
  • Hotel Argentina *** – moderně zařízený hotel blízko nádraží i 15 minut od centra

Kvalitní hotelové řetězce

Pokud si rádi dopřáváte nebo si potrpíte na standard, na který jste zvyklí z jiných hotelů, využijte tyto tipy z nadnárodních hotelových řetězců. Ceny se pohybují v rozmezí 3 800 Kč až 5 000 Kč za noc pro dva, podle umístění hotelu.

Luxusní a stylové hotely

Chcete si výlet do Florencie užít se vším všudy bez kompromisů ve stylovém nebo dokonce luxusním hotelu? Vybrali bychom třeba Hotel Pitti Palace **** s nádhernou střešní terasou s výhledem na katedrálu i řeku Arno. Lokalitě v centru nelze nic vytknout a i ceny kolem 4 500 Kč jsou na rozumné úrovni.

Z opravdu luxusních hotelů vybíráme stylový Hotel Firenze Number Nine *****.

Ceny hotelů ve Florencii

Průměrná cena za hotelový pokoj v historickém jádru města se pohybuje kolem 3 500–7 000 Kč za noc. O něco levnější bývají soukromé apartmány, kde s dostatečným předstihem lze pořídit noc už od 2 800 Kč.

Mimo centrum pokoj stejné kategorie pořídíte za 2 000–3 500 Kč. Nejlevnější hostely začínají na 900 Kč za noc za 1 lůžko ve sdílené ložnici.

Velmi populární jsou ve Florencii tzv. affitacamere, tedy typicky klasické byty vyčleněné k pronájmu, obvykle na jednom patře běžného činžovního domu. Noc v podobném ubytování vyjde cca od 1 400 Kč.

Ve Florencii velmi platí, že čím dříve ubytování rezervujete, tím levnější může být. Budete-li rezervovat běžný hotel na poslední chvíli (tzn. 1–2 měsíce dopředu), počítejte i s dvojnásobnými cenami oproti rezervaci 4 a více měsíců dopředu.

Nejlevnější ubytování ve Florencii očekávejte v lednu, únoru, březnu a na podzim. Naopak nejdražší bývá okolo všech svátků, zejména před Vánocemi a Velikonocemi.

Chystáš se do Florencie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 14. 05. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel ve Florencii. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.