Kde se ubytovat ve Florencii

Florencie není velká a na výběr máte mezi 2 možnostmi, ubytovat se můžete v samém srdci města na jen pár minut chůze od hlavních florentských památek, nebo za hranicemi historického centra.

Historické centrum

V historickém jádru města se nachází všechny důležité památky a z jednoho konce na druhý se dostanete za zhruba 30 minut. Je tedy de facto jedno, v jaké části historického centra se ubytujete, spíše než podle místa se rozhodujte podle ceny a úrovně ubytování. Pokud bychom měli doporučit, kde hledat ubytování, pak by to byla nejspíš Piazza San Marco na severu, Piazza Santa Croce na východě, Ponte Vecchio na jihu a Piazza Santa Maria Novella na západě. Vedle nešlápnete ani pokud zůstanete ve čtvrti Oltrarno na jih od řeky Arno, kde se nachází spousta řemeslných obchůdků, ale především pak palác Pitti a zahrady Boboli. Pokud hledáte rušnější noční život, poohlédněte se po ubytování v blízkosti Via dei Benci a Piazza Santo Spirito, kde se nachází spousta hospod a diskoték otevřených do pozdních nočních hodin.

Mimo historické centrum

Pokud chcete ulevit vaší peněžence, zvažte ubytování mimo historické centrum, kde můžete navíc poznat život pravých Florenťanů. Doporučujeme ubytování v blízkostí náměstí Piazza Beccaria nebo Piazzale Michelangelo, která jsou stále v pěším dosahu od historického centra. Do centra města dojdete za zhruba 15–20 minut rychlé chůze.

Ceny

Průměrná cena za hotelový pokoj v historickém jádru města se pohybuje kolem 1.500–2.500 Kč za noc. Mimo centrum pokoj stejné kategorie pořídíte za 1.000–2.000 Kč. Nejlevnější hostely začínají na 600 Kč za noc za 1 lůžko ve sdílené ložnici. Alternativou ke standardním způsobům ubytování je airbnb, kde můžete pořídit pronájem vlastního dvoupokojového bytu v centru města od 1.300 Kč. Doporučujeme včasnou rezervaci.

Vyhledej si svůj hotel ve Florencii. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu