Toskánsko

14 míst co vidět v Toskánsku

Viareggio

Písčitá pláž, Letovisko

Pláže ve městě Viareggio

Město Viareggio ležící na dohled od historických skvostů Pisy a Luccy patří k top plážovým destinacím Toskánska a nejoblíbenějším letoviskům. Kromě dlouhých a velmi širokých pláží ale nabízí Viareggio i útulné centrum s vodním kanálem plné skvělých restaurací, pizzerií a mnoha obchodů.

Pláže a koupání

Viareggio je plážovou destinací číslo jedna nejen v Toskánsku, ale na celém západním pobřeží Itálie. Místní pláže jsou skutečně epické a patří k těm nejprostornějším v celé Evropě.

Pás pláží začínající ve Viareggiu pokračuje neuvěřitelných 20 km souvisle dál na sever až do krásného města Massa. Nezaujme však jen délka pláží, ale i jejich impozantní šířka, která je právě ve městě Viareggio největší, když místy dosahuje až 200 metrů!

Celý pás pláží okolo Viareggia pokrývá jemný bílý písek a těší se z opravdu bohatého zázemí.

Prakticky všechny pláže ve městě jsou zaplněny půjčovnami lehátek a slunečníků, jejichž ceny se na den pohybují kolem 25 EUR za set. Celých 20 km pláží je lemováno nejrůznějšími bary a restauracemi, kde si vybere naprosto každý.

Vstup do moře je pozvolný a vlny zde bývají jen mírné. Pláže jsou vzorně upravované a velmi čisté a neobklopují je žádné ošklivé betonové komplexy hotelů, ale menší typické italské domy.

Město a parky

Samotné Viareggio vyniká pro Itálii dost netypickou pravoúhlou sítí ulic, díky které se zde snadno budete orientovat. Spíš než historické centrum očekávejte typické italské domy z 19. a 20. století, stovky restaurací a obchodů se vším možným zbožím.

Viareggio je vyhlášené také nádherným městským parkem Parco di Ponente mezi centrem a pláží a také rozsáhlým lesoparkem, který se z centra města táhne na jih podél pláže až 10 km. Je ideálním místem k procházkám do lesů plných piniových borovic po vyznačených lesních stezkách.

Ubytování Viareggio

Letovisko je populárním místem k trávení plážové dovolené, ubytujte se zde klidně na 4-5 nocí, pokud do Toskánska míříte zejména za mořem. Díky skvělému železničnímu spojení navíc může sloužit i jako výchozí bod pro trávené celé dovolené a výletům do okolí.

Ve městě najdete desítky, možná stovky nejrůznějších typů ubytování. Ceny 2* až 3* hotelů v letní plážové sezoně očekávejte v rozmezí 2 800 až 4 500 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji, mimo sezonu pak třetinové ceny. Viareggio tak i v zimě může posloužit jako levný výchozí bod, ubytování mimo sezonu je zde levnější než v Pise nebo Lucce.

Jak se sem dostat

Nejrychlejší a nejpohodlnější doprava vede vlakem do stanice Viareggio v centru města asi 700 metrů od pláže. Zastavují zde regionální i dálkové spoje Trenitalie, jízdní řády i koupi jízdenek online hledejte na webu trenitalia.com. Příklady spojení z/do Viareggia:

  • Pisa: 2-5x za hodinu, jízda trvá 23 minut a stojí 3,60 EUR
  • Lucca: 2x za hodinu, jízda trvá 17 minut a stojí 3,60 EUR
  • Florencie: 2-3x za hodinu, jízda trvá hodinu a půl a stojí od 10,10 EUR
  • Cinque Terre (Vernazza): 2x za hodinu, jízda trvá 1 hod a 20 minut a stojí 7,50 EUR
  • Řím: cca 2x za hodinu, jízda trvá 3,5 hodiny a stojí od 20 EUR

Po Viareggiu a jeho okolí se také můžete pohybovat autobusy po velmi husté síti linek. Jízdenky koupíte v každé trafice "Tabacchi" nebo supermarketu a pro městské spoje stojí 1,50 EUR, pro meziměstské od 2,50 EUR do cca 6 EUR podle vzdálenosti. Využít můžete i aplikaci Tabnet (Google Play / App Store).

Mapy linek jsou dostupné ve formátu .pdf na webu lucca.cttnord.it.

Chystáš se do Toskánska?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 23. 05. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.