Turin

13 míst co vidět v Turíně

Via Roma

Via Roma, Turín

Via Roma (Římská ulice) spojuje náměstí Piazza Carlo Felice (resp. nádraží Porta Nuova) s náměstím Piazza Castello. Vede přitom skrz třetí významné náměstí Piazza San Carlo.

Via Roma se považuje za hlavní turínskou turistickou a nákupní ulici a středobod celého města. Ulice vznikla během 16. století, kdy Turín procházel velkou urbanistickou přestavbou. Via Roma měří 607 metrů.

Turínský nákupní ráj

Výrazné komerční poslání ulice je patrné už na první pohled. Pod monumentálním podloubími na obou stranách jsou už od počátků vytvořeny prostory pro velké výlohy.

Na Via Roma se soustředí obchody těch nejvýznamnějších světových oděvních značek. Najdete tu butiky snad všech známých firem, nakoupíte zde šperky, hodinky a různé doplňky, ale posedíte i v typických historických cukrárnách a kavárnách.

Ubytování u Via Roma

Protože je Římská ulice umístěná přímo v centru a navíc u hlavního nádraží, její bezprostřední okolí láká turisty k ubytování.

Nejlevnější ubytování od 2 500 Kč za noc nabídne penzion Europrooms - Torino Centro, přímo na konci Via Roma u hlavního nádraží se pak za podobné ceny můžete ubytovat v klasickém hotelu Roma e Rocca Cavour.

Chystáš se do Turína?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 26. 11. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.